Vipbakim

Ginsengin Faydaları Nelerdir?

Ginsengin Faydaları Nelerdir?

Uzak doğunun en eski tıbbi bitkilerindendir. Cinsel isteği artırır, stresi ortadan kaldırır, canlılık ve zindelik sağlar.

Bütün yıl boyunca yaprakları, yeşilimsi gri 2 parçalı köklü, beyaz çiçekli, 60 cm boyunda ve soluk kırmızı renkli meyveleri olan bir bitkidir. Doğu Asya kökenli bir bitkidir. En iyi kullanım şekli köklerinden elde edilen suyudur. İçerisinde saponinler, ginsengin, panix gibi glikozidler, uçucu yağ, panasik asid, B1, B2 vitaminleri ve fosfatlariçermektedir. Birçok mucizesinden bahsedilen ginseng birçok tedavide kullanılmaktadır. En önemlileri zinde tutmak, ihtiyarlık belirtilerini geciktirmesi, cinsel isteği artırması olarak sayılabilir. Ginsengin etkilerinin temeli genel olarak tonik ve santral sinir sistemi uyarıcısı olmasından ileri gelmektedir.

İktidarsızlık

İçerdiği ginsengin özelliği sayesinde cinsel isteğinizi arttıracağından orta yaşlarda karşılaşabileceğiniz iktidarsızlığın önüne geçecektir. Bu sayede cinsel hayatınızda düzene girecektir.

Halsizlik

Vücuttaki zararlı tonikleri atarak sizi vücudu zayıflıklardan korur ve enerji verir ve performansınızı arttıracağından size canlılık verir kendinizi daha diri hissedersiniz.

Kanser

Düzenli olarak kullanıldığında kanser hücrelerine karşı savaşır ve kanser hücre oluşumunu engeller. Vücut direncinizi arttırarak metabolizmanızı güçlendirir.

Stres

Sinirlerinizi yatıştırarak sizi daha sakin tutar. Sıklıkla 3- 4 hafta kullanımlarda hissedilir derecede etkisini göreceksiniz.

Ginsengin zararları

Alerjik hastalıkları olanlar için çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Aşırı kullanımlarda özellikle yaşlılarda ritim bozuklukları ve kalp spazmlarına neden olabilir.

 Ginsengin besin değeri

100 gram 1 adet
Karbonhidratlar(g) 1.52 0.5
A vitamini 1.20 4.5
C vitamini 0.40 1
Sodyum 120.00. 2.3
Potasyum 00.4 375.8
Protein 8.0 0.9
Yağ 45.10 4.2
Protein 0 0
Kolesterol 0 0
Kalsiyum 100.4 50.7

Ginsengin diğer faydaları

Birçok ilacın içeriğinde kullanılmaktadır.

Yaşlı insanlar ginseng kullanımında kendilerini daha canlı hissedeceklerdir.

Baş ağrısını engelleyerek ortadan kaldırır.

Zihin açıklığı verir akli kapasiteyi artırır.

Cinsel hayatınızı kolaylaştırır düzene koyar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.