Vipbakim

Güneş Kremlerinin Yan Etkileri Nelerdir?

Güneş Kremlerinin Yan Etkileri Nelerdir?

Özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için tercih edeceğiniz güneş kremleri son derece önemlidir. Kullanım sonrasında yan etkiler görülebilir.

Alerjik Reaksiyonlar

İlk olarak karşılaşabileceğiniz güneş kremi yan etkileri arasında alerjik reaksiyonlar yer alır. Tamamen kişiye özel olan bu durum, kızarıklık ya da kaşıntı şeklinde görülebilir. Cildinizin tahriş olmasına neden olacak kimyasal maddelerin güneş kreminin içeriğinde yer alması söz konusudur. Bunun için güneş kremi seçiminizi yaparken, içeriği okumalısınız. Sizin için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olabilecek madde gördüğünüzde, kullanıma başlamamalısınız. Koruyucu olarak tercih edeceğiniz güneş kremleri için cildinizin zarar görmesinin önüne geçmelisiniz. Sorunsuz şekilde kullanım sağlandığında, direkt olarak güneş ışınlarının zararlarından kendinizi korumuş olacaksınız.

Ciltte Sivilcelenme

Çok sık görülen güneş kremi kullanımında yan etkiler arasında ciltte sivilcelenme de yer alıyor. Cildinizin krem kullanımı sonucunda bazı bölgelerinde sivilcelendiğini görebilirsiniz. Eğer kullandığınız güneş kremi çeşitleri arasından cilt tipiniz ile uygun olanını seçmediyseniz, bu şekilde bir problem ile karşı karşıya kalmanız çok daha yüksek bir ihtimaldir. Bunun için mutlaka, cilt tipinize uygun olan ve içeriğinin hiçbir şekilde size zarar vermeyecek şekilde olduğu güneş kremlerini tercih etmelisiniz.

Sivilcelenme sorunu özellikleri sırt bölgesinde olabilir. Bu durumda sürmüş olduğunuz miktar da önemlidir. Mümkün olduğunca yeterli boyutta güneş kremi sürmeye dikkat edebilirsiniz. Bu sayede yan etkilerinin görülme riskini azaltmış olacaksınız. Seçiminizi yaparak, güneş kremi kullanımına başlayabilirsiniz.

Göz Tahrişi

Görülebilecek olan yan etkiler arasındadır. Göz tahrişi, kullanılan içerik ile ilgili bir durumdur. Vücudunuza güneş kremini sürdükten sonra, gözlerinizde yaşlanma hissedebilirsiniz. Bu da görebileceğiniz yan etkilerden. Böyle bir durumda göz temasından kaçınmanız önerilir. Eğer göz tahrişi, göz yaşarma ileri boyutta olursa, güneş kremini kullanmamanızı öneririz. Doğru bir şekilde seçilmiş olan güneş kremi, bu şekilde yan etkiler yaşamamanızı sağlayacaktır.

Güneş kremi alırken dikkat etmeniz gerekenler üzerinden hareket ederek, bu ve buna benzer yan etkilerden zarar görmemeyi sağlayabilirsiniz. Bunun için direkt olarak seçiminizi size uygun güneş kremlerinden yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.