Vipbakim

Kadın Hastalıkları İçin Şifalı Bitki Aslan Pençesi

Kadın Hastalıkları İçin Şifalı Bitki Aslan Pençesi

Aslanpençesi bitkisi kadın hastalıklarında kullanılan şifalı bir bitkidir. Kadın hastalıklarında görülen sızlama ağrı gibi şikayetleri ortadan kaldıran bu şifalı bitki kadınların sorunlarına derman oluyor.

Aslan Pençesi Bitkisi Hangi Kadın Hastalıklarına İyi Geliyor

1- Orta yaşı geçen bayanlarda yaşanan menopoz durumu terleme, ruhsal sıkıntı, stres ve gerginlik aslanpençesi ile minimum seviyeye iniyor. Aslanpençesinin çok farklı türleri vardır. İçerisinde barındırdığı selüloz, yağ asitleri, gliko protein, tanen ve etken maddeler şifaları ile kadınların sorunlarını yok etmekte başarılı.

2- Aslanpençesi sadece menopoz dönemindeki kadınların sorununa iyi geldiği gibi bayanların yaşadığı adet düzensizlik sorununu da çözer

3- Aslanpençesi çayı her gün düzenli olarak içildiğinde bebek isteyen kadınlarında yardımcı oluyor.

4- Aslanpençesi çayının bir diğer etken yönü ise kas rahatsızlıklarında etkili olmaktadır.

Aslanpençesi ılıman olan her bölgede yetişebilir. Boyu 35 ile 50 santim arası olup tomurcuk çiçekleri sarımsı yeşile dönüktür. Çok eski zamanlardan beri şifa olarak kullanılır ve halk arasında isimler; aslan yağı, pelerin otu, şebnem otu olarak değişiklik göstermektedir.

Aslanpençesi Çayı Nasıl Yapılır

1 bardak cezvede kaynattığınız suyun içerisine 2 çay kaşığı aslanpençesi ilave ederek demlenmesini bekleyin. 5 dakika demlediğiniz aslanpençesi çayını rahatlıkla istediğiniz zaman içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.