Vipbakim

Kalbe İyi Gelen Kırmızı Besinler

Kalbe İyi Gelen Kırmızı Besinler

Kalbe iyi gelen kırmızı besinler  genel sağlık ve özellikle kalp sorunu olan kişiler için dikkat edilmesi gereken katkılardır. Beslenme önemli bir ayrıntıdır.

Neden Kırmızı Besin

Kalbe iyi gelen kırmızı besinler  neden özellikle renge göre sınıflandırılıyor denirse içerisindeki kırmızı rengi veren maddenin damarları temizleme etkisi olması nedeni öne çıkar. Yani kırmızı besinler kan basıncını düşürmede etkilidir. Kan şekerini de dengelemek için etkilidir. Bu da damar ve kalp için katkı demektir. Kırmızı besinler güçlü bir antioksidan kaynağı olmalarıyla bilinmektedir. Kalp hastalarında serbest radikal etkisini yok etmek için güçlü bir takviyedir.

Kalbe İyi Gelen Kırmızı Besinler

Kalbe iyi gelen kırmızı besinler için kuşburnu ile başlanırsa gün içinde marmelat olark bir kaşık ya da  1 fincan çay olarak tüketilmesi halinde kan temizliği katkısı sağlanır. Kalbe karşı artı sağlayan bir önemli maddeler arasındadır. Buna ek olarak şu şekilde sıralama yapılabilir:

  • Nar, kalp hastalarında iyileştirici ve tedavi edici bir özellik sağlar. Narda yer alan antioksidan, bütün antioksidanlardan daha güçlüdür. Bu nedenle kan değerlerinin düşmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Kolesterol ve trigliserid sorunlarında bu açıdan fayda sağlanır. Narın 2 su bardağı kadar düzenli şekilde kullanımı gerekir.
  • kırmızı elma kalbe iyi gelen diğer etkili besindir. Her gün düzenli yenen kırmızı elma kan şekerinin dengelenmesinde etkilidir. Kronik kalp rahatsızlıklarında faydalıdır. Aynı zamanda kolesterolün düşmesinde de etkilidir. Serbest  radikalleri vücuttan atmaya yardım eder. Özellikle 50 yaş ve üzerindeki kişilerin kalp krizini engellemek için her gün bir tane yemesi önerilir.
  • Likopen maddesi ile kalp hastalıkları ve kanser türlerinin engellenmesinde etkili olan bir diğer besin de domatestir. Organik olması kaydıyla her gün tüketilmesidir. Salata içinde ya da tek olarak her gün yenebilir. Antioksidan etkisi de vardır.
  • Kirazı her gün bir porsiyon tüketmek kalp hastalıkları için çözüm sağlar. antioksidan etki ile bunu yapan kirazın mevsiminde üretilmiş olması gerekir. Damardaki kan akışının desteklenmesi, hücresel tahribatın onarılması gibi avantajları vardır. ayrıca kalbi olumsuz etkileyen atıkların vücuttan çıkması için de etkilidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.