Vipbakim

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda sık sık adını duyduğunuz kantaron yağı için kantaron yağı faydaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Aşağıda yağ hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Nasıl bir yağ olduğu ve faydalarının ne olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sunulan bilgiler üzerinden direkt olarak faydalarına erişim için kullanabilirsiniz.

Kantaron Yağı Faydaları Neler?

 • Eski zamanlardan beri tüketilen kantaron yağı faydaları saymakla bitmiyor. Pek çok alanda kullanımı olmasından ötürü, faydasının da çok olduğunu söyleyebiliriz. Tüketim şeklinin elde etmek istediğiniz faydaya uygun olmasına dikkat ederek, kantaron yağı kullanabilirsiniz.
 • Kantaron yağının kan durdurucu özelliği bulunuyor. Kanamanın olduğu zamanlarda kullanılması mümkündür.
 • Kantaron yağının sarı çiçeklerinin toplanarak güneş ışığında bekletilmesi sağlanarak, yaralara sürülecek krem oluşturulabilir.
 • Sakinleştirici özelliği bulunduğundan; düşük ya da orta şiddette depresyon yaşayan kişilere de bu yağın kullanılması önerilecektir.
 • Alkol – sigara – kafein gibi bağımlılıkları olan kişiler de bu yağı kullanarak, bağımlılıktan kurtulmak üzere bir adım atabilir.
 • Menopozda yaşanan sorunların azaltılması için de bu yağın faydalı olacağını söyleyebiliriz.
 • İltihap sorununu ortadan kaldırır.
 • Bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Zihinsel fonksiyonları ve algı gücünü arttırdığı bilinmektedir.
 • Kantaron yağı faydaları nelerdir sorusuna verilecek yanıtlar arasında, geceleri beynin pineal bezinden melatonin salgısını arttırdığı da olacaktır.
 • Romatizma sonucu oluşan ağrıların iyileşmesi açısından kullanılabilir.
 • Sarılık hastalığının bazı durumlarda tedavisi için tercih edilebilir.
 • Çocukların geceleri idrarını tutamaması sorunu için kullanılması söz konusudur..
 • Ciltteki melanin kaybının cilt renginin azalmasına neden olduğunu söyleyebiliriz. Bunun önlenmesi açısından da yağın kullanılması önemlidir.

Yukarıda verilen faydaların olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda sizin ihtiyacınızın olduğunu düşünmeniz halinde tüketimini uygun şekilde sağlayabilirsiniz.

Kantaron Yağının Cilde Faydası

 • Özellikle cilt problemleri için oldukça çok faydası bulunmaktadır. Kullanımını sağlayarak siz de cilt problemlerinizin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kantaron yağı yanıkları iyileştirir.
 • Hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar.
 • Mikroplarla savaştığından cildinizin dezenfekte olmasını sağlar.
 • Güneş ışığından zarar görmüş cildinizin iyileşmesini hızlandırır.

Kantaron yağı faydaları sayesinde cildinizin de hızla iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Bu faydaları elde etmek adına yağı kullanmanız yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mikail Topsakal dedi ki:

  2 sene önce baypas oldum bacaktan damar aldılar sağ bacak eve geldik hanim kantondan yagini ayagima surdu ayakta şişme meydana geldi bu iş için ilaç tedavisi kullanıyorum şişlik hala devam ediyor yorulduğum zaman uyuşmalar oluyor cevap verirseniz sevinirim

  1. vipbakim dedi ki:

   Mikail bey merhaba, İbrahim Saraçoğlu hocamızın ayak şişmesi için önermiş olduğu 2 adet kür bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi lahana kürü diğer ise ısırgan otu lapası kürü. İlk olarak lahana kürü ve yapılışından bahsedelim.
   Bu kür malzemesi az fakat etkisi çok olan yapımı kolay bir Saraçoğlu kürüdür. Ayak Şişkinliğine Karşı Kür Yapımı için gerekli malzemeler:
   ►Lahananın en dış yaprağı bir kaç tane
   ►Haşlamak için bir miktar su

   Lahana Kürünün Hazırlanışı: Lahananın en dış yaprağını kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine atın ve yaklaşık 1-2 dakika kaynatın. 1-2 dakikayı aşmamasına özen gösterin. Daha uzun kaynatıldığında lahana etkisini yitirmeye başlayacaktır. Haşlanmış olan lahanaları ayağınızda ki ödem – şişlik olan bölgeye sarın. Bu şekilde bir müddet bekletin. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz lahana ödemi atar, şişliği indirir. Eğer elinizde lahana yerine ısırgan otu var ise veya temin etmeniz kolay ise ısırgan otu kürünüde aynı amaç için uygulayabilirsiniz.

   Ödem Atmak İçin Isırgan Otu Kürü Nasıl Uygulanır?
   Ayağınızda oluşan şişlikleri ve ödemi atmak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği ısırgan otu kürünü mutlaka uygulayın. Yapılışı çok kolay olan bu kür doğal yöntemler ile ilaç kullanmadan şişlikleri indirmede ve ödemi atmada önemli rol oynuyor.

   Ayak Şişlikleri İçin Isırgan Otu Kürü Malzemeler:

   1 avuç ısırgan otu
   Klorsuz su
   Isırgan Otu Kürü Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?
   1 avuç ısırgan otunu az bir miktar su ile yaklaşık 5 dakika kadar çevirerek lapa bir kıvam elde edin. Suyun miktarını lapa bir kıvam olacak şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika kadar karıştırarak bu lapa kıvamı elde ettikten sonra ocağın altını kapatın. Elde ettiğiniz bu ısırgan otu lapasını bir tülbent yardımıyla şiş ve ödem olan bölgenize sarın. Bir müddet bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.