Vipbakim

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında ferahlatan kış aylarında kilo vermeye yardımcı olan nane limon çocukların da severek tükettiği bir içecek olarak biliniyor.

Nane limon kullanımı, özellikle boğaz ağrısı, mide bulantısı, mide ağrısı ve grip için tercih edilir. Oldukça basit bir yapımı olan ve fiyat açısından da her evde bulunabilecek malzemelerden yapıldığı için sorunu olan nane limonun faydaları da oldukça fazladır.

  • Mideyi rahatlatır, sindirimi iyileştirir,
  • Cildi tazeler, antiseptiktir,
  • Zihinsel yorulmalara iyi gelir,
  • Kilo vermeye yardımcı olur,
  • Ödem attırır,
  • Sağlık açısından yararlıdır.

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Nane limon yapımı oldukça basit ve çeşitlidir. İlk tarifte, 2 su bardağı suyun içine ekleyeceğiniz limonu kuru veya taze naneyle karıştırmanız yeterli olacaktır. Kaynamış suyun için 5 dakika bekleteceğiniz karışımı ılınınca içebilirsiniz.

Diğer bir tarifte ise nane limon çayı şu şekilde yapılıyor:

  • 1 su bardağı suyu kaynatın,
  • İçine bir tatlı kaşığı nane ve yarım limon sıkın,
  • Dilerseniz tarçın da ekleyerek 2 dakika kaynattıktan sonra için.

Bu tarifte naneyi toz olarak kullanmanız pratik bir çözüm gibi görünse de, taze naneyi de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Ancak toz nane eklediğiniz çayı içerken mutlaka bir süzgeç kullanmanız gerekecektir.

Nane Limon Neye İyi gelir?

Nane limon çayı öncelikle mide bulantısı ve mide ağrısı gibi sorunlarda çok etkili bir içecektir. Çünkü bu durumlarda kısa sürede ağrıyı geçirir. Zencefille birlikte kullanıldığında ise daha etkili bir ağrı dindirici olabilmektedir.

Nane limon kullanımı birçok kişi için rutin hale gelmiştir. Çünkü bu çayın önemli bir özelliği de ödem söktürücü olmasıdır. Birçok kişi her gün düzenli olarak nane limon çayı tüketmektedir. Hem detox etkisi verir hem de mide sorunları ve sindirim problemleri üzerinde oldukça etkilidir. Nane limon karışımı sıcak olduğu gibi soğuk olarak da içilebilir.

Hamilelerin hekime danışarak kullanabilecekleri nane limonu kullanarak hamilelik bulantılarından kurtulmaları mümkün olmaktadır. Ayrıca yaz aylarında soğuk suyun içine ekleyeceğiniz nane, limon ve çubuk tarçın mükemmel bir içecek olacaktır. Çocuklarınıza da C vitamini zengini olan bu içeceği içirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.