Vipbakim

Parmak Ucu Çatlaklarına Ne iyi Gelir

Parmak Ucu Çatlaklarına Ne iyi Gelir

Elleriyle çalışanlar parmak uçlarındaki sorunlar ve çatlaklarla karşılaşma ihtimali yüksek olan kişilerdir. Yüzeysel ve acı veren çatlaklar olduğu gibi, derin ve acılı çatlaklar da olabilir. Bu durumda alınması gereken önlemlerin başında gelen nemlendirmek tek başına yeterli olmayabilir.

Özellikle kuru ciltlerde rastlanan bu sorunun giderilmesi için çatlayan parmak uçlarınıza bunu yapın ve sorunlardan kurtulun. Kış aylarında kuruyan el ve yüz için gerekli önlemleri alınması aslında oldukça basit bir şekilde yapılabilir.

Eldiven Kullanımı

En pratik çözümlerden olan eldiven kullanımı, bol nemlendirilen eller için bire birdir. Özellikle kış aylarındaki soğuk havanın etkisiyle daha fazla neme ihtiyaç duyulan ellerin yoğun bir bakıma girmesi gerekir. Dışarı çıkarken kullanacağınız eldivenlerle her zaman ellerinizi çatlamaktan koruyabilirsiniz.

Nemlendirme

Nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. Ancak bazı nemlendiriciler ellerinize zarar verebilir. Bu yüzden mutlaka tedbirli davranıp, kimyasal içeriği az olan ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Ellerinizi yoğun bir bakımla nemlendirerek çatlayan ellerin ve parmak uçlarının bakımı oldukça önemli.

Su Tüketimi

Kuru cilde sahip olanların bol bol su tüketmeleri gerekmektedir. Düzenli su içmek kuru ciltlerin nemlenmesini kolay bir şekilde sağlamaktadır. Bu yüzden günde en az 2 litre su içmeniz şarttır.

Parafin Tedavisi

Fizik tedavi merkezleri ya da SPA merkezlerinde uygulanan parafin tedavisi, oldukça iyi sonuçlar veren bir tedavi şeklidir. Bu yüzden ellerinizi parafine sokup nemlendirerek, tedavi ettirebilirsiniz. Bir çeşit muma benzeyen parafin tedavisi, cildinizin daha kolay nemlenmesini sağlamaktadır.

Ellerdeki Hastalıklar İçin Hangi Hekime Gitmek Gerek?

Ellerdeki hastalıkların tedavisi için gerekli olan uzmanlık branşı cilt doktorlarıdır. Cilt doktoru ellerinizdeki sorunun nedenini araştırır ve bunun tedavisinin ne şekilde olması gerektiği ile ilgilenir.

Bazen yüzük gibi takılar, ellerde birçok soruna yol açabilir. Bu yüzden ellerin tahriş mi alerji mi yoksa kuruluk nedeniyle mi yara olduğunun tespit edilmesinden sonra tedavisi yapılmaktadır. Kış aylarında balıkçılar, çiftçiler ve el işi yapanların çok etkilendiği parmak ucu yaraları için kesinlikle Japon yapıştırıcısı gibi malzemeleri kullanmamalısınız. Öncelikle hekime danışmanız daha uygun olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.