Vipbakim

Patates Suyunun Faydaları

Patates Suyunun Faydaları

Patates suyunun faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Kanser hücrelerini öldürür, gastrit tedavisinde kullanılır ve şeker hastalığına iyi gelir. Patates suyu, doğal tedavi yöntemidir. Adeta meyve suyu gibi içilebile patates suyu şeker hastalarının en çok tercih ettiği besinlerden bir tanesidir.

Patates sadece ülkemizde değil, aynı zamanda bütün dünyada çokça tercih edilen bir sebzedir. Uzmanlar patates suyunun sabah aç karnına içilmesini öneriyor. Patates suyunun tadı size kötü gelebilir. Bal, limon suyu ya da havuç ekleyebilirsiniz.

Şeker ve tansiyon hastalarına iyi gelen patates suyunun faydaları yüzyıllar öncesinden bilinmekteydi. Patates çiğ olarak tüketildiğinde son derece faydalı bir sebzedir. Ancak her patates ne yazık ki her tedavi için kullanılmamaktadır. Kullanılmayan patateslerin başında yeşil kabuklu patatesler gelmektedir. Yeşil kabuklu patatesler içerisinde barındırdığı toksinler sebebiyle önerilmemektedir.

Gastrit Tedavisinde Patates Suyu

Daha önce de belirttiğimiz gibi, patates suyu gastrit tedavisinde kullanılmaktadır. Bir bardak suyun içerisine eklenilen bir yemek kaşığı patates suyu sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce tüketilmesi gerekmektedir.

Kanser Hücrelerin Tedavisinde Patates Suyu

Yapılan araştırmalar, çiğ patates suyunun Japonya’da farelerin üzerinde tümör önceleyici özelliği olduğunu ortaya koymuştur. Yapılan bu çalışma Kanser Uluslararası Kongresinde yayımlamıştır.

Yüksek Tansiyon Tedavisinde Patates Suyu

Günümüzde romatizma, diyabet, kalp hastaları ve yüksek tansiyon hastaları patates suyu tüketmektedir. Bunun dışında karaciğer ve böbrek hastalıklarında patates suyunun faydalarını ortaya konan çalışmalar yapılmıştır.

Çiğ Patates Suyunu Tüketmenin Faydaları

Patates suyu eklem ağrılarını dindirir, vücuttaki şişlikleri indirir.

-Cilt lekelerini ve egzamalara iyi gelir.

-Ağız içi yaralarına ve uçuğa iyi gelir. Çünkü içerisinde B ve C vitamini barındırmaktadır.

-Gözaltı morluklarına iyi gelir.

-Ciltte akne ve sivilce oluşumuna engel olur.

-Havuç suyu ile karıştırıldığında gıda zehirlenmesini engeller.

-İdrar yollarını temizleyerek böbrek taşı oluşumuna engel olur.

-Özellikle kadınlar tarafından kilo verme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Gece uyumadan önce tüketilen 1 bardak patates suyu, zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

-Şampuanın içerisine katılan patates suyu, saçların beyazlamasını önler. Aynı zamanda beyaz saçların normal rengine dönmesine yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.