Vipbakim

Pilates Yapmak İçin 10 Neden

Pilates Yapmak İçin 10 Neden

Son yılların popüler egzersizleri arasında yer alan pilates yapmak özellikle kadınlar arasında büyük bir ilgi görüyor. Hem kolay olması yani yediden yetmişe pek çok kişinin uygulayabileceği hareketler içermesi hem de vücudu kısa süre içinde sıkılaştırması bakımından pilatesin yoğun bir ilgi ve talep gördüğünü söylemek mümkün. Peki pilates yapmayı düşünen ancak pilates yapmak isteyenler ne yapmalı? Hangi bahaneye dayanıp pilates yapmaya kendilerini teşvik etmeliler? İşte pilatese başlamak isteyip de henüz bir başlama girişiminde bulunmamış kişileri pilatese teşvik edecek  pilates yapmak için 10 neden.

1- Daha Sıkı Bir Vücut Görünümüne Sahip Olmak

Kaslarınızı sıkılaştırmak, vücudunuzdaki yağlı bölgelerden kurtulmak ya da karın, basen, kalça gibi bölgelerinizdeki sarkmalardan şikayetçi iseniz pilatese derhal başlamanız en ideal karar olacaktır. Böylece daha sıkı bir vücuda sahip olacak ve fit bir görüntü ile çevrenizin dikkatini çekmeyi başaracaksınız.

2- Günün Yoğun Stresinden Kurtulmak Ve Hafiflemek

Eğer günlük koşturmalarınız sırasında ya da iş ve çalışma hayatınızda oldukça stresli saatler geçirmek zorunda kalıyorsanız pilates yapmak tam da size göre. Pilates yaparak günün yorgunluğundan ve stres yükünden kurtulacak, kendinizi oldukça hafiflemiş ve rahatlamış hissedeceksiniz.

3- Güçlü Kemiklere Sahip Olmak Ve Ağrılardan Kurtulmak

Pilates egzersizleri sayesinde kemik erimesi, duruş bozuklukları, bel ve boyun ya da sırt ağrılarınız varsa bu rahatsızlıklardan kurtulmanız mümkün olur. Pilates yaparak daha güçlü kemiklere sahip olur, vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırır ve gününüzü zehir edecek tarzdaki her türlü ağrılara elveda demiş olursunuz.

4- Dilediğiniz Yerde Pilates Yapabilme İmkanı

İster spor salonuna yazılarak pilates eğitmenleri ile çalışıp pilates yapabilir isterseniz de çeşitli pilates videolarını izleyerek evde kendi başınıza pilates yapabilirsiniz. Yani dilediğiniz yerde dilediğiniz zamanda pilates yapma şansınız vardır.

5- Spor Aletleri Satın Alma Derdinin Ortadan Kalkması

Pilates için ağır spor aletleri satın almak zorunda kalmazsınız.

6- Her Yaştaki İnsanın Pilates Yapabilmesi

Genç ya da yaşlı olmanız hiç önemli değildir.

7- Nefes Egzersizleri Sayesinde Daha Sağlıklı Hissetmek

Sağlıklı nefes alma tekniklerini öğrenmenizi sağlar.

8- Hamilelik Döneminde Bile Yapılabilir Olması

Hamileler bile doktorlarına danışarak yapabilirler.

9- Kolaydan Zora Doğru Çeşitli Hareketler İçermesi

En kolayından en zoruna her çeşit hareketi yapmanız mümkündür.

10- Kilo Vermek İçin En Rahat Spor Olması

Eğer hala pilatese başlamamış kişilerden iseniz pilates ile kilo vermek ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için siz de derhal pilatese başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.