Vipbakim

Stresle baş etmenin en etkili yolları

Stresle baş etmenin en etkili yolları

Stres günümüzde genç yaşlı artık hemen hemen herkes de sıklıkla görülen hastalıklardan bir tanesidir. Bunun hem içsel hem de dış çevre faktörleri gibi birçok nedeni olmaktadır. Ama güzel bir yanı da stresi yenmek tamamen elinizdedir.

Gündelik hayatta kişiyi etkisine alan, moda hastalıklardan bir tanesidir stres.  Stresi açıklayacak olursak, kişinin kendini rahatsız eden bir ortamda organizmanın verdiği tepkimedir. Vücut, stresli olduğu durumlarda aynı tepkimeleri göstermez. Yani güzel bir olayla da karşılaşsa, kötü bir olayla da karşılaşsa her iki duruma da uyum göstermek zorundadır. Stressiz insan kesinlikle yoktur. Stres olmadığında etrafına tepkime göstermesi imkânsız olucaktır. Bu nedenle hayatımızın bir parçası olarak kabul edilmelidir. Ancak günümüzün yaşam standartları stresten uzak durmamıza olanak sağlamamaktadır. Ama umutsuzluğa kapılmadan yine de bu illet olan hastalığa karşı savaşmalıyız ve pes etmememiz gerekmektedir. İşte bu noktada sizlere sunacağımız 5 muhteşem adımda strese karşı her etkli ve kesin önerilergetirmiş olacağız. Sürekli kullanımlarda faydasını kesinlikle göreceksinizdir.

1.Adım

Güne stresten uzak ve canlı bir şekilde başlayabilmek için, sabah uyandığınız da ilk duş alınmalıdır. Sıcaktan soğuğa giden bir duşla bedenin bütün noktaları uyandırılmış olacaktır. Soğuk, biliyorsunuz ki bedendeki izafi olan 12 kanal üzerindeki igleroterapi noktalarını harekete geçireceğinden sizi daha canlı ve diri tutar.

2.Adım

Güzel bir duştan sonra mükemmel, doğal serpme bir köy kahvaltısı şeklinde hazırlanmış bir kahvaltı yapınız. Ve kahvaltıda doğal sıkımlık meyve suyunu ihmal etmeyiniz. Havuç suyu veya elma suyunun içine bir kaşık bal atılarak içilmelisi önerilir. Bunu içerken yanında, 10 tane ceviz ve bir avuç üzüm yenilmeli. Kan şekerinizi artırarak sizi güzel bir güne hazırlar.

3.Adım

Sonrasında açık havada yapacağınız kısa süreli yaklaşık 30 dakika gibi hafif tempodaki yürüyüşler yaparak hem vücudunuzu canlı ve sağlıklı tutar hem de metabolizmanızı canlandırırsınız.

4.Adım

Ara ara kaçamaklar yapın kendinizi ödüllendirin bu bir alışveriş olur veya bir seyahat ve gezi, bir yemekte olabilir kendinize haftada veya gün içerisinde tatiller verin bu size huzur verecektir.

5.Adım

Dik durulmaya özen gösteriniz ve burundan nefes almaya çalışınız. Stres ve bunalım anlarında, burundan derin nefes alıp tutarak vücudun en iç noktalarına kadar oksijenin gitmesi sağlanmalıdır. Böylelikle bütün organların faaliyete geçmesi sağlanmış olacaktır. Bunlar yapıldığı takdirde beyin enerjisi açılır ve zihin daha duru olur. Yatarken iki elin birbiriyle ovuşturulması ve sonra yüze sürülmesi de ortaya çıkan negatif enerjinin vücuttan atılmasını sağlar…

 Strese karşı diğer öneriler

Arkadaşlarınıza bolca zaman ayırın.

Ihlamur, Adaçayı gibi karanfil gibi rahatlatıcı çayları tercih edin.

İş hayatını evinizden uzak tutun.

Sabah kahvaltılarını ihmal etmeyin.

Devamlı pozitif düşünce tarzı oluşturun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.