Vipbakim

Tatlı Kriziyle Başa Çıkmanın Yolları

Tatlı Kriziyle Başa Çıkmanın Yolları

Bir anda gelen tatlı yeme isteğinin önüne geçmek, tatlı kriziyle başa çıkmanın yolları üzerinden hareket etmeniz ile olacak.

Tatlı Kriziyle Başa Çıkmanın Yolları Neler?

Canınız tatlı yemek mi istiyor? Bu durumun önüne geçmek için verilen önerilere göre hareket etmeniz önemlidir. Canınız tatlı çektiğinde direkt olarak tatlı yemek yerine, bu durumun nedeni üzerine gidebilirsiniz. Vücudunuzdaki bazı problemlerin ortadan kaldırılması ile büyük ölçüde tatlı krizlerinizin önlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Vitamin ve Mineral Eksikliği;

Tatlı krizlerinin sonlanmasını istiyorsanız, vücudunuzda bu şekilde bir problem olup olmadığına bakmalısınız. Eğer vitamin eksikliği ya da mineral eksikliği varsa, direkt olarak tatlı krizlerinin kaçınılmaz olacağını söyleyebiliriz.

PMS;

Adet öncesi sendromu olarak açıklanan PMS de tatlı krizine yol açıyor. Beslenme stratejinizi bu dönemde değiştirerek, tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Regl dönemi öncesi kadınlarında büyük ölçüde ihtiyacı olan tatlı, beslenme düzeninin değiştirilmesi ile azaltılabilir.

Bağırsak Parazitleri;

Kişinin canının tatlı isteme nedenleri arasında bağırsak parazitleri de olabilir. Bu durumda direkt olarak bağırsak parazitlerinin tedavi edilmesi gerekecektir. Tedavinin gerçekleşmesi ile tatlı krizlerinin de önüne geçilmesi sağlanacaktır. Doktor yardımı alarak, tatlı krizleri nasıl atlatılır sorusunun yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz. Problem bağırsak parazitleri ise çözümlenmesinin ardından tatlı krizlerinden kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

POS;

Polikistik over sendromu, kadınların birçoğunda olan gizli şeker olarak tanımlanıyor. Sık yaşanan bir hastalık olduğundan, tatlı krizinin de yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Çözümlenmesi için ise tedavi şart. Doktor kontrolünde müdahalelerin gerçekleşmesi ile büyük ölçüde tatlı krizlerinin olumlu sonuçlanması mümkün olacaktır.

Duygusal Durumun Tatlı Krizine Etkisi

Tatlı krizi yaşayan kişilerin duygusal durumunun da buna etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin üzgün olduğu durumlarda tatlı yeme isteği artacaktır. Bunun için regl dönemlerinde tatlı krizlerinin yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Mutlu olduğunuz zamanlarda ise tatlı yemek çok da aklınıza gelmiyor. Tatlı krizi ile duygu durumunun doğrudan etkili olması, vücuda etkisi ile doğru orantılıdır. Tatlı kriziyle başa çıkmanın yolları verildiğinden, direkt olarak bunlara göre hareket edebilirsiniz. Sorunsuz şekilde önlemeniz mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.