Vipbakim

Tibet İlacı Nedir, Nasıl Yapılır?

Tibet İlacı Nedir, Nasıl Yapılır?

Asırlardır uzakdoğu kültüründe kullanılan Tibet ilacı nedir nasıl yapılır merak edenler bu konuda kafalarına takılan sorulara cevap bulacaklar.

Bu kadar eski bir ilacın hala günümüzde kullanılıyor olması şaşırtıcı olsa da, sarımsak ve limonun olağanüstü başarısını bilenler bu konuda tatmin olacaklardır. Damarlardaki kireçlenme ve kolesterol gibi sorunların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayan bu şifalı karışım, oldukça eski olan bu tarifle birçok kişiye derman olmuştur.

Tibet ilacının ne olduğu ve ne şekilde kullanılacağının bilinmesi için tarifi doğru biçimde birleştirmek son derece önemlidir. Doğru birimde uygulanan Tibet ilacı kullanılarak, birçok problemin doğal yolla giderilmesi mümkün olabilir.

Tibet İlacı Nasıl Yapılır?

300 gram sarımsak ve bir kilo limonun kabuğu, bir buçuk litrelik su temel malzemelerimiz oluyor. Limonun  kabuğunun tamamının ince rendeyle rendelenmesi, sarımsağın ise aynı şekilde minik minik kesilmesi gerekmektedir. Bu iki malzeme iyice karıştırılarak suyla birlikle kaynatılır. Daha sonra suyun ateşi azaltılarak, ağır ağır kaynatılması beklenir. Daha sonra ocaktan alınarak, kapaklı bi kavanoza eklenir. Kullanıma hazır hale gelen ilaç, 25 gün boyunca aç karnına çeyrek bardak kadar içilir. 25 gün içilen karışıma 10 gün ara verilir. Daha sonra 25 gün daha tüketilerek ilacın kullanımına son verilir.

Tibet İlacı Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Yılda iki kereden fazla kullanılmaması gereken Tibet ilacı kürü her uygulamadan sonra 6 ay ara verilerek kullanılır. Periyotların bitiminde ara vermeyi unutmadan kürü uygulayabilirsiniz. İlacı kullanırken, 25 gün devam edip 10 gün ara vermeli, sonra 25 gün daha devam ederek  uygulamayı 6 ay tekrarlamamak üzere sonlandırmalısınız.

Tibet ilacı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar doğal bir reçete olsa da Tibet ilacı kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bazı kişilerin bu ilacı kullanırken dikkatli olması önemlidir. Yan etkiler, tansiyon düşüklüğü gibi birçok soruna neden olabilen bu durum, bilmediğiniz hastalıkları tetikleyebilir. Reçeteyi uygulamak için doktorunuza danışarak fikir almalı, bilinçsiz bir biçimde kullanmaktan kaçınmanız gereken bu ilacı uzmanlara danışarak kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.