Vipbakim

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden

Topuklu ayakkabıların çekici görünümleri topuklu ayakkabı giymemek için 10 neden ile kıyaslandığında yitebiliyor. Birçok ayak, parmak ve bacak sorununa neden olabilen topuklu ayakkabılar aslında bacak ve ayakların düşmanı olabiliyor.

Bunyon

En sık yaşanan sorun olan ve Hollywood isimlerinde de sık sık görülen bunyon dar burun ayakkabı giyinenlerin en büyük sorunudur. Baş parmakta bir çıkıntı çıkar ve bu çıkıntı ağrılıdır. Baş parmağı diğer parmakların yanına doğru iter.

Morton Nöroması

Ayaklardaki sinirlere baskı yapıp sıkıştıran topuklu ayakkabılar morton nöroması adı verilen durumun yaşanmasına neden olabilir. Bu da ayaklarda uyuşmalara neden olabilir.

 Aşil Tendonu

Vücudumuzun en sağlam tendonu olan Aşil tendonu, aşırı yük binilen durumlarda kısalır ve zarar görür. Bu da birçok soruna neden olur.

Metatatarsalji

İleri seviye eklem çıkıkları olan parmak uçlarının aşırı zarar görmesi birçok sorunla birlikte görülebilir. Bu durumu topuklu ayakkabı giyilmesi nedeniyle daha da fazla artar. Birçok soruna neden olan eklem çıkıkları kalıcı bir sorun olarak rahatsızlık verebilir.

Çekiç Parmak

Ayak parmaklarının üçünü birden etkileyen bir hastalık olan çekiç parmak da yüksek topuklu ayakkabılar giyinmekten oluyor. Parmak uçlarının aşırı derece yıpranması nedeniyle ortaya çıkan hasarın giderilmesi için çok uzun süren bir tedavinin uygulanması gerekmektedir.

Ayak Bileği Yaralanmaları

Her zaman topukların üzerinde başarılı bir şekilde durmak mümkün değildir. Bu yüzden çeşitli burkulmalar ve ayak bileği sorunları yaşanabilir. Böyle durumlar için mutlaka dikkatli olmalısınız.

Topuk Ağrıları

Topuk ağrıları da çok sık görülen topuklu ayakkabı sorunları arasındadır.

Ayaklarda Rahatsızlık Hissi

Ayakların sağlığı için önemli olan ve çok yüksek olmayan topukluların giyilmesi gerekli olduğundan çok yüksek topuklar ayaklarda genel bir ağrıya neden olur.

Kalça ve Bel Sorunları

Kireçlenme

Belden aşağısını etkileyen ayak bileği sorunlarının sonucu olarak kireçlenme gibi istenmedik durumlar söz konusu olabilir. Bu yüzden sadece ayaklarınız değil, bel ve bacak bölgeniz de topuklu ayakkabı giymenin zararları konusunda büyük ya da küçük sorunlarla karşılaşabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.