Vipbakim

Uçuk İçin Bitkisel Çözümler

Uçuk İçin Bitkisel Çözümler

Genelde stres kaynaklı meydana gelen ve günlük hayatımızdaki işlerimizde bize engel olan uçuk için doktor tavsiyeli olarak kullanacağımız merhemlerin veya ilaçların yanında bizi rahatlatabilecek olan bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Mucize bitki Aleo Vera İçeriğindeki özler sayesinde vücudu sakinleştirir, ferahlatır uçuk başlangıcında ve sonrasında meydana gelen kaşıntının şiddetini azaltır. Doğada saf halde bulma imkanınız olmayabilir. Bunun yanında eczanelerde satılan Aleo Vera özlü jeller veya kremler uçuğunuza şifa getirecektir.Günde iki kez doğal Aleo Vera jelinizi kullanarak fayda bulabilirsiniz.

Güvercin Ağacı Suyu

Parlak sarı renkli çiçekler ve ince yapraklara sahip olan Güvercin Ağacı çok az miktarda yağ üretebilmektedir. Esans yağ olarak Güvercin Ağacı yağını bulmanız zordur. Bunun yerine alternatif olarak bir parça pamuğa bir iki tane Güvercin Ağacı yaprağının suyunu damlatıp bu pamuğu uçuğunuzun üstüne sürebilirsiniz. Günde iki üç kez uygulamanız gereken bu yöntemde pamuğun bir süre uçuğun üstünde durmasına özen gösteriniz.

Nane Yağı 

Nane yağında önemli olan uçuk henüz başlamışken, yani kızarıklık, hafif şişkinlik ve kaşıntıların ilk aşamasındayken uçuğun üzerindeki virüslerin temizlenmesi için idealdir. Eğer ilk aşamalarda uygulayabilirseniz uçuğun büyümesini engelleyecektir. Nane Yağı tedavisi için kulak çubuğunu kullanabilirsiniz. Fakat Nane Yağı güçlü yapısıyla hassas ciltlere zarar verebiliyor. Eğer cildiniz hassas ise ve tahriş olmasını istemiyorsanız kulak çubuğunuzu hafif ıslattıktan sonra nane yağını damlatabilirsiniz.

Mısır Unu Merhemi

Küçük bir kase içine bir yemek kaşığı mısır unu ve bir çay kaşığı da su ilave ederek hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Gece yatmadan önce bir miktar karışımı uçuk olan bölgeye uygulayın. Bu şekilde durulamadan uyuyun. Ertesi gün olunca mısır unu merhemi uyguladığınız bölgeyi durulayın. Uçuk geçene kadar uygulayacağınız bu tedaviyle kaşıntı ve ağrılarda azalma göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.