Vipbakim

Vücuttaki Ödem Nasıl Atılır?

Vücuttaki Ödem Nasıl Atılır?

Vücuttaki ödem atmak için birçok yöntem vardır ve doğru uygulama ile fazla ve gereksiz maddeleri yok edebilirsiniz.

Vücuttaki Ödem  Atmak Neden Gereklidir

Vücuttaki ödem   rahatsızlık veren bir drum olduğu için yapılması istenen bir şeydir. İnsanlar gün içinde aldıkları yiyecek ve içeceklerdeki gereksiz maddeleri  atamadıklarında şişlik olaiblmektedir. Bu durum genellikle  ödem şeklinde tanımlanır ve olduğunuzdan daha kilolu ve şiş görünmeniz  muhtemeldir. Bunu gidermek hem sağlıklı bir yapıyı korumak hem de şişlikleri gidermek için bazı yöntemlere başvurulabilir.

 Spor Yaparak Ödem Atmak

Vücuttaki ödem sorununun gitmesi için birçok yöntem vardır ve bunlardan en etkililerinden biri spor yapmaktır. Spor yaptığınızda vücudunuzdaki tüm yapılar daha hızlı çalışmaya başlar.  Terlemeniz hızlanır ve buradan gereksiz maddeler giderilmiş olur. Ayrıca hareket etmek kan akışı ile ilgili bir durum olduğu için ödeminizi de doğrudan etkileyecektir. Metabolizma hızınızın artması her zaman iyidir. Oturarak çalışanlarda,  hareket etmeyenlerde sık şekilde ödem olmaktadır.

Bol Su İçerek Ödem Atmak

Su içerek vücudunuzdaki gereksiz maddeleri idrar yoluyla  dışarı atabilirsiniz.  Abartıya kaçmadan bir miktar su içerek ve bunu düzenli olarak yaparak toksinlerden uzaklaşabilirsiniz. Su içmek herkesin 2 litre ile zaten yapması gereken bir durumdur ve en çok 2,5 litre içerek, eğer mümkünse içerisine limon ekleyerek tüketerek ödem atma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Su içmek her zaman için vücudunuza artı sağlayacaktır ve vücuttaki ödem  için bunu aksatmamanız gerekir

 Ödem Attıran İçecekler

Ödem attıran içecekler  listesi yapmak gerekirse bunun birçok farklı türünü görmek mümkündür. Ancak en yaygın bilinen ödem attırıcı bitkisel içerikler şöyledir:

  • Sabahları aç karnına kaynatılan ve soğutulan maydanoz suyu
  • Kiraz saplarının kaynatılması ile elde edilen su
  • Birçok yeşillik türünden elde edilen toksin giderici içecekler
  • Yarım limon, 1 elma, 3 dal maydanoz, 5-6 yaprak nane1 çubuk tarçin, zencefil küçük salatalık, 2 litre su karışımından yapılan ödem giderici çay
  • Tarçın çubuklarında bekletilmiş su gibi sıralanabilir.

Bu içeceklerin düzenli tüketilmesi ödeminizin giderilmesi için faydalıdır.  Ancak  ödem olmaması için önlemler alabilirsiniz. tuz tüketiminizi bir süre çok az yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Kerem demir çelik dedi ki:

    Tamda aradığım bir yazı çok teşekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.