Vipbakim

Şems Arslan’dan Sivilce Lekeleri İçin Çok Etkili Maske Tarifleri

Şems Arslan’dan Sivilce Lekeleri İçin Çok Etkili Maske Tarifleri

İnsanlar Şems Arslan’ın hazırladığı ve önerdiği maskeler ile ciltteki oluşan sivilcelerden kurtulabilecekler. Genellikle ergenlik döneminde baş gösteren ve her yaşta da devam edebildiği görülen sivilceler cilt sorunlarının başında gelmektedir. Bu sivilcelerin en büyük sebebi vücuttaki hormonal dengenin bozulması ve stres gibi psikolojik etkenlerdir. Şems Arslan sivilce lekeleri için maske karışımları kullanılarak bu sivilceler en az seviyeye indirilebilir.

1. Derece Sivilceler İçin Uygulanacak Yöntemler

 Şems Arslan Domatesle Sivilce Tedavisi

Cildinizdeki sivilce sayısı az ise her gün içilecek 3 bardak domates suyunun bu sivilceleri geçirdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Domates içinde bol miktarda bulunan A vitamini sivilce yayılmasını engellemekte ve zamanla sivilceleri geçirdiği görülmüştür.

Şems Arslan Sivilcelere Tonik

 Kullanılacak malzemeler:

  • Aynisefa çiçeği ( 1 çorba kaşığı )
  • Limon suyu ( 1 tane )
  • Tuz ( 1 tatlı kaşığı )
  • Meyan kökü ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanması ve uygulanması: Kullanılacak bu malzemeler karıştırılır ve üzerlerine 300 gram civarında kaynamış sıcak su eklenir ve bu halde karışım 1 hafta bekletilir. 1 hafta sonunda bu karışım pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Günde en az 5–6 defa uygulanması önerilmektedir. Bu karışım ile cilde buhar banyosu da yaptırılabilir. Kaynamış karışım buharını cilde tutarak ve devamlı olarak cilde su tamponu yaparak uygulanabilir. Meyan kökü iyi bir mikrop öldürücüdür ve sivilce lekelerini en düşük seviyeye indirdiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Meyan kökü mikropları öldürür ve kanı iyi bir şekilde temizlenir.

2. Derece Sivilceler İçin Uygulanacak Yöntemler

 Eğer cildinizdeki sivilce sayısı sayılamayacak kadar fazla ise kesinlikle cilt uzmanına görünmeli ve doktorun vereceği uygun ürünler sabah-akşam kullanılmalıdır. Bunun yanında daha hızlı bir tedavi için çeşitli maskeler ile bakım sağlanabilir. Şems Arslan sivilceler için maske bu tedavi çeşidi içinde uygundur.

Şems Arslan Sivilceleri Kurutan Tonik

 Kullanılacak malzemeler:

  • Orulla çamuru ( 1 çorba kaşığı ) veya kil
  • Salatalık ( 1 adet rendelenmiş )
  • Bal ( 1 çorba kaşığı )
  • İyot tentürdiyot (3 damla )
  • Tuz ( 2 çorba kaşığı )
  • Yumurta akı ( 1 adet )

Hazırlanması ve uygulanması: Öncelikle salatalıklar rendelenir ve üzerine yumurta akı katılır. Bunu üzerine bal, orula çamuru ve iyot eklenir ve üzerlerine 2 su bardağı kaynar su eklenir. Ağzı kapalı bir şekilde ve karanlık bir odada 24 saat bekletilir. 24 saat geçtikten sonra bu karışım süzülür. Pamuk yardımı ile cilde 1 saat tampon yapılarak iyice cilde yedirilir. Bu uygulamadan sonra cilt yıkanmamalıdır. Bunların yanında cilt sağlığı için çinko içerikli ürünler tüketilmelidir.

Şems Arslan sivilce lekeleri için maske kullanışlı ve sağlıklı olduğu için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.