Vipbakim

Şems Arslan’dan Zayıflama Şurubu Tarifi

Şems Arslan’dan Zayıflama Şurubu Tarifi

Şems Arslan televizyon programı Melek’te zayıflatan şurubu tarifini ve yakut balının nasıl kullanılacağının tarifini bizlerle paylaştı. Osmanlı döneminde kullanılan ve uzmanlarca onaylanan bu tarifler ile cildiniz sıkılaşacak ve kolayca zayıflayacaksınız.

Zayıflama Şurubu

  • Yarım bardak su
  • 1 çay kaşığı kavun çekirdeği

Kavun çekirdeklerini kurutup zayıflama şurubu için kullanın. Kuruyan çekirdekleri havanda ezin ve un haline gelsin. Yarım bardak suyun içerisine 1 çay kaşığı kavun çekirdeği ununu katın bu karışımı 30 dakika boyunca bekletin. Ardından suyu sıkın ve günde iki kez sabah ve akşam bu sudan 2 çorba kaşığı tüketin.

Kavun çekirdeği suyundan sıktığınızda çıkan posa ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu durum ağız yaraları ve ağız kokusunu gidermede etkili bir yöntemdir.

Yakut Balı Nasıl Yapılır

  • 1 adet kavun

Kavunun ortasında bulunan çekirdekleri bir tepsiye koyup güzelce kurutun. Daha sonra kavunun kabuklarını soyarak dilimleyin ve kurutulan kavunun çekirdeklerini de içine katarak blendıra koyun. Blendırdan çıkan suyu tülbent veya un eleği ile süzün, süzdüğünüz kavun ve çekirdeği suyunu yaklaşık olarak 2 saat kadar ocakta kısık ateşte kaynatın. Sürekli olarak koyulaşan kavun suyu tahta kaşık ile karıştırın. 2 saatin sonunda iyice koyulaşan kavun suyu yakut balı haline gelir.

Yakut balı gözenekleri sıkıştırırken aynı zamanda gripten ve hastalıklardan sizi en doğal yöntemle korur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.