Vipbakim

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Tarifleri

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Tarifleri

Son dönemlerde cilt beyazlatma gibi işlemlere çok fazla başvuran kadınlarımız için şimdi bu hususta önemli bilgiler sunan Suna Dumankaya’nın birkaç formülünü sizlerle paylaşacağız. Pirinç suyundan tutun, limon maskesine kadar birçok formülü bizlerle paylaşan Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Tarifleri en temel ve geçerli bilgileri aktarmaktan gerek kalmıyor. Ciltte yaşanan ton farklılığı, tatil sonrası oluşan lekeler veya fazla bronzluk sebebiyle şikayetçi olan hanımlar veya beyler, aşağıda paylaşacağımız formülleri deneyerek artık bembeyaz bir cilde sahip olabilirler.

Suna Dumankaya Tarifleri

1 tatlı kaşığı lanolin ile 1 çorba kaşığı vazelini buharda eritin. Daha sonra içerisine 1 çorba kaşığı portakal suyu, 1 çorba kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı da taze elma suyu ekleyin. Bu karışımı tam anlamıyla krem kıvamına geldikten sonra cildinize sürün. 20-25 dakika kadar ciltte kaldıktan sonra duru su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 kez yapmanın önemi olduğundan dolayı gün aşırı kullanmaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Fazla olan karışımı diğer zamanda kullanmak için cam bir şişe içerisinde dolabınızda saklayabilirsiniz!

Yarım domates elde edin ve bunun kabuğunu tamamen soyun. Blendırdan geçirin ve suyunu tamamen çıkartın. Daha sonra yeteri kadar un ilave ederek macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu karışımı cildinize sürün ve 5 dakika kadar kaldıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Yine gün aşırı kullanmanız (haftada 3 gün) daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacağından dolayı tavsiye yöntemi böyledir. Ayrıca cildi nemlendirir, cilt rengini açar, gözenekleri temizler ve çil gibi izleri tamamen yok eder!

Güneş Kremi Neden Önemli?

Birçoğumuzun atladığı konulardan bir tanesi de cilt kremi. Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Tarifleri sunarken, maske sonrası mutlak suretle dışarıya çıkılacak ise güneş kremi kullanmanızı önermekte. En az 20 faktörlü güneş kremini cildinize sürmeden dışarıya çıkmamalısınız. Aksi halde tamamen arındırılmış cilt, bir anda güneş ışınlarına maruz kalır ise cilt lekeleri ve yaraları ortaya çıkabilir!

Suna Dumankaya’nın hanımlar için sunduğu bu formüller, pek çok forumlarda da sevilerek okunuyor ve deneniyor. Bizler de, sizlerin en iyi şekilde faydalanması açısından pek çok formülü sizlerle buluşturuyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.