Vipbakim

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

Son yıllardaki en büyük cilt problemlerinin başında kuru ciltler gelmektedir. Öğle ki bu ciltler hem görünüm açısından insanları rahatsız etmektedir. Hem de bu cilt tipine sahip insanlar gündelik hayatlarında kendilerini rahat hissedememektedirler. Bu cilt tipleri için en uygun yardımcı ise kuru ciltler için maske uygulamalarıdır. Bu konuda ise yaptığı maskeler kuru cilde sahip insanlara oldukça yardımcı olan Suna Dumankaya gelmektedir.

Kuru Cilt Sebepleri

Kuru ciltler herkesin başına gelebilecek bir cilt tipidir. Ama burada dikkat etmemiz gereken gerekli tedbirler alınmazsa ileri seviyelerde Egzama yani ciltte iltihap oluşmasına kadar uzanan bir sorunlar yumağına dönüşebilmektedir. Kuru cilt sebepleri ise ilk olarak yaş’tır. Çünkü yaş ilerledikçe vücuttaki su oranı azalacağı için kuru cilt problemi baş gösterebilmektedir.

Yine yaşanılan iklimde bu cilt tip için belirleyicidir. Susuz kurak iklimlerde bulunan inhalarda kuru cilt sorunu olma riski diğer bölgedeki insanlara göre çok daha fazladır. Bir başka nende ise fazla güneş altında kalkmaktır. Çünkü güneş ışınları çok hızlı bir şekilde vücudu kurutmaktadır.

Özellikle kadınlarda menopoz döneminde oldukça sık görülmektedir. Ve bazı kullanılan ilaçlar yan etki olarak vücutta aşırı kurulaşmaya neden olduğu belirlenmiştir. Bazı meslek guruplarında ise yaptıkları iş gereği su ile çok fazla temas etmektedirler. Buda ciltte sertleşme ve kurulaşmaya neden olmaktadır.

Kuru Ciltler İçin Öneriler

Kuru ciltler için uzmanlar tarafından birçok öneri yapılmaktadır. Bunlardan ilki bu konu hakkında yaptığı maskelerin oldukça başarıya ulaşması sonucu Suna Dumankaya kuru ciltler için maske reçetesidir. Malzemeler ise 4 kaşık kayısı yağı, 4 kaşık zeytinyağı, 4 kaşık susam yağı, 2 çorba kaşığı gliserin ve 2 çorba kaşığı beyaz kildir. Tüm bu malzemeleri 2 tatlı kaşığı su ile bir kâsede karıştırın ve cildinize her gün nemlendirici olarak kullanın.

Bu maskeden başka önerilen yöntemler ise yüze peeling yapılması, soğuk veya ılık su ile yıkanmak, kuru ciltler için üretilmiş kozmetik ürünlerini kullanmak, ıslakken nemlendirme işlemini yapmak, nem maskesi kullanmak, destekleyici vitaminler kullanmak ve alkolden uzak durmak sayılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.