Vipbakim

Suna Dumankaya Topuk Çatlağı Krem Tarifi

Suna Dumankaya Topuk Çatlağı Krem Tarifi

Topuk çatlağı kremi : Suna Dumankaya’nın hazırlamış olduğu bu formülle topuk çatlaklarınızı çok rahat giderebilirsiniz. Kimi zaman acı veren kimi zamanda görsellik açısından kötü görünen topuk çatlakları için estetik görünmesi adına uygulayacağınız bu kremle topuk çatlaklarınıza son verebilirsiniz.

 

Suna Dumankaya’nın hazırlamış olduğu bu topuk çatlağı kremi aynı sefa çiçeği bulunduğu için ayaklarınıza bakımda sağlayacaktır. Topuklarda oluşan çatlaklarınız varsa ve bu durumdan rahatsızsanız ayakkabı giyerken bile sıkıntı yaşıyorsanız Suna Dumankaya’nın hazırladığı bu kremi mutlaka uygulamalısınız.

 

Topuk Çatlağı Kremi Nasıl Yapılır

Malzemeler: – Aynı sefa çiçeği ( diğer adı ile portakal çiçeği 20 gram ), – lanolin ( 10 gram ), – tereyağı ( 125 gram ), – balmumu ( 5 gram )

 

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tereyağını küçük bir cezvede eritin ve 2 – 3 dakika kaynamasını sağlayın. İçine çiçekleri ilave edin ve cezvenin ağzını çay tabağı ile kapatıp sabah kadar bu şekilde demlenmesini sağlayın. Sabah tereyağı donmuş olacak çok ısıtıp süzün. İçine balmumunu ve lanolini ekleyin ve bir kavanoza koyun ve dilediğiniz zaman çatlaklarınıza bu kremi uygulayın. Çatlayan yerlerinize uyguladıktan sonra gazlı bezle veya pamuk çorap ile ayaklarınızı kaplayın.  2 saat bu şekilde ayaklarınızda kalsın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.