Vipbakim

Suna Dumankaya’dan Cilt Temizliği İçin Doğal Yöntemler

Suna Dumankaya’dan Cilt Temizliği İçin Doğal Yöntemler

Güzellik ve cilt bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biriside cilt temizliği konusudur. Birçok güzellik ve cilt bakımı maskesi uygulanırken cildin kesinlikle temiz olması gerekmektedir. Bu açıdan cilt temizliğinin önemini bilenler Suna Dumankaya cilt temizliği araştırmasını sıkça yapmaktadırlar.

Suna Dumankaya cilt temizliğini en doğal yollar ile sağlayan karışımları Türkiye’ye öğreten insandır. Suna Hanım bu bilgilerini anneannesine borçlu olduğunu söylüyor. Annenannesinin ilaçların olmadığı dönemde bitkisel yağ ve özler ile tedavi uyguladığını gören Suna Dumankaya kendini bu şekilde yetiştirmiş ve günümüzde en doğal yollar ile cilt bakımı ve temizliği hakkında bize birçok yöntem sunmuştur.

Suna Dumankaya Cilt Temizleme Sütü

Cilt temizleme sütü en çok kullanılan cilt temizliği ürünlerindendir ve bu yöntemi Suna Dumankaya bütün Türkiye’ye öğretmişitir. Bu sütü hazırlamak için ihtiyaç duyulan malzeme ise 1 adet salatalık ve 1 bardak sütten ibarettir. Salatalığı rendeleyin ve macun haline getirin. Bunu bir bardak süt ile karıştırın ve sabah akşam cildinize uygulayın.

Suna Dumankaya Siyah Nokta Temizleyici Kür

Cilt temizliğinin doğal yöntemleri için güzellik uzmanı Suna Dumankaya cilt temizliği araştırması yapan insanlar için bir diğer karışımlada siyah noktaların temizliğini sağlayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı yoğurda 8 – 10 damla limon suyu sıkın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 1 saat bekletin. Daha sonra duru bir su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Leke Temizleyici Maske

Cildimizde çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan lekelerin temizlenmesi için bir çeşit maske tarifi de Suna Dumankaya tarafından verilmiştir. Bu tarife göre 2 avuç buğdayı iki bardak suda ezin. İçerisine iki yumurta sarısı ve bir çay kaşığı badem yağı koyun. Bu karışımı cildinize uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Karışım kuruduğunda yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske ile cildinizde bulunan lekelerin temizliğini sağlayabilirsiniz.

Gülsuyu İle Cilt Temizleme

Gülsuyu Suna Dumankaya’nın da söylediği gibi cilt için çok etkili bir madde. Pratik bir şekilde uygulanması ile de en çok tercih edilen Suna Dumankaya cilt temizliği tavsiyelerindendir. Gülsuyunu ıslak pamuk aracılığı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.