Vipbakim

Suna Dumankaya’dan Doğal Güzellik Sırları

Suna Dumankaya’dan Doğal Güzellik Sırları

Suna Dumankaya verdiği güzellik sırları ile bayanların ilgisini çok çekmektedir. Kırışan yüzler, kirle dolan yüzlere, siyah noktalar, yağlı yüzlere doğal maskelerle çözüm bulmuş. Size aşağıdaki yazımda bunlardan bahsedeceğim.

Temizleme Sütü

Gün içinde, dışarı çıktığımızda ve gözenekleri geniş bir yüze sahipsek kirlerin bu gözenekleri tıkadığı için siyah noktalardan çok şikâyetçi olduğunuzu duyar gibiyim. Süt maskesi ile tamamen doğal pratik bir yöntemle bu derdinize çare olunur. İki çay bardağı sütü bir kâseye boşaltın. Bir tane salatalığı rende ile doğrayın ve kâsedeki sütün içine boşalttın. Ocağa koyup kaynamasını bekleyin daha sonra süzün ve kalan sıvı ile yüzünüzü temizleyin yüzünüzdeki kirlerden arının.

Sivilcelerden Kurtulma Sırları

Yüzünüzdeki sivilceler kâbusunuz mu oluyor? Dışarı çıkmaya utanıyor musunuz?  Suna Dumankaya’nın önerdiği aspirin maskesi ile sorunlarınıza çare olmakta.

Gerekli Malzemeler;

  • 100 gram alkol
  • 6 tane aspirin

Hazırlanması ve Uygulanması: Aspirini temiz bir tabakta iyice ezin. Daha sonra hazırladığınız 100 gram alkolu içine ilave edin. Üç gün boyunca bekletin. Her akşam uyumadan önce yüzünüzü bu karışımla silin. Beş on dakika bekletin daha sonra yıkayın. Bu maske gerçekten sivilceler için çok iyi bir yöntemdir.

Suna Dumankaya ayrıca gün boyu güneşin zararlı ışınlarından korunmak gerektiğini dışarı çıkmadan önce muhakkak güneş kremlerini sürmelerini gerektiğini belirtiyor. Cildinizi sıcak ve soğuk havalardan koruyun. Zira soğuk havalar yüzü yıpratır kurutur ve sıcak havalar da ciltte kurumaya neden olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.