Vipbakim

Düşük Kalorili 5 Diyet Kahvaltı Tarifi

498
Düşük Kalorili 5 Diyet Kahvaltı Tarifi

Güne enerjik başlamak ve aynı zamanda sağlıklı olmak için kahvaltı öğünü en önemli öğündür. Saat kaç olursa olsun kısa sürede hazırlayacağınız kahvaltılar formunuzu korumanıza da yardımcı olmaktadır. Bu yüzden düşük kalorili 5 diyet kahvaltı tarifi ile kahvaltı hazırlama süresini bahane etmeden hemen hazırlayabileceğiniz kahvaltı alternatifleri her gün değiştirip tüketebilirsiniz.

 Hızlı Kahvaltı (5 dk)

En pratik kahvaltı olan süt ve kahvaltılık gevrek seçenekleri için artık mısır gevreği yerine müsli ya da meyve parçacıklı gevrekler de tüketebilirsiniz. Bu yüzden bir kaseye gevrek döküp bir bardak sütle karıştırarak enerjik bir öğün alırsınız.

10 Dakika

Hızla bir yeşil çay demleyip, tost hazırlayabilirsiniz. Kullandığınız ekmek ve peyniri diyetinize uygun olan çeşitlerden seçebilirsiniz. 10 dakikada hazırlayıp yiyeceğiniz kahvaltının yanında tüketeceğiniz bol yeşillik size ihtiyacınız olan lifi de verecektir.

15 Dakika

Bir bardak yeşil çay ya da portakal suyu, bir dilim peynir, 10 adet zeytin ve boş yeşillik ile hem doyurucu hem hafif hem de enerjik bir kahvaltı edebilirsiniz. Ekmek yerine ceviz tüketebilirsiniz.

20 Dakika

Tereyağlı omlet yaparak, yanında bir avuç ceviz, portakal suyu ve lolorosso tüketebilirsiniz. Domates ve salatalığı zeytinyağı ve limonla karıştırıp küçük bir porsiyon da bu kahvaltı seçenekleri arasından istediğiniz bir ek ürünle kahvaltıyı tamamlayabilirsiniz. Bir gün tereyağında yumurta bir gün haşlanmış yumurta tercih edebilirsiniz.

30 Dakika

çay demleme zamanınızın olacağı yarım saatlik sürenizin içinde haşlanmış yumurta, bol yeşillik ve domates, peynir ve peynir çeşitleri ile bol zeytin tüketebilirsiniz. Ekmek ille de istiyorsanız iki dilimi geçmeyecek şekilde kızarmış ekmek tercih edebilirsiniz.

1 Saat

Kahvaltı için istediğinizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Ancak özenli bir sofra istiyorsanız sebze ve meyvelere ağırlık verebilirsiniz. Bu ürünlerin seçimi bir gün sebzelerken diğer gün meyveler şeklinde olabilir. Özellikle meyve günlerinizde yoğurtlu kahvaltı tercih ederek arzu ettiğiniz meyveler ve kuruyemişlerle kahvaltı tabağınızı hareketlendirebilirsiniz. Salatanızın içine ceviz ekleyebilir, bol zeytin tüketerek yeşil çay ya da normal çayı şekersiz olarak tüketebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.