Tırnak Mantarı Doğal Yöntemler ile Nasıl Geçer?

Tırnak mantarı çeşitli sebepler nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur. Tırnak mantarı daha çok ayaklar tırnaklarında meydana gelen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Tırnak mantarı doğal yöntemler ile nasıl geçer sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir sorudur. Bu sorunun cevabını doğru bir biçimde öğrenebilmek için yazımızı okuyabilir ve püf noktalarını görebilirsiniz. Püf noktaları sayesinde tırnak mantarını tedavi edebilir ve bu sorundan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Doğal yöntemlerde kimyasal madde içermeyen ürünlerin kullanımı yapıldığı için sonuç da zararsız olacaktır.

Elma Şırası Sirkesi ile Tırnak Mantarını Tedavi Edin

Elma şırası sirkesi kullanımı yaparak tırnak mantarını yok edebilirsiniz. Bunun için su ile bir miktar elma şırası sirkesini derin bir kabın içine alın. Daha sonrasında bu kap içinde yer alan malzemeleri karıştırın ve karışım haline getirin. Daha sonrasında bu karışım dolu kabın içinde tırnaklarınızı bekletin. Yarım saat bekletmek yeterli olacaktır. Sonrasında tırnakların nemli kalmaması önemlidir. Tırnaklarınızı havlu ile kurutabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak tekrar etmeniz gereklidir. Diğer bir yöntem için bir miktar pirinç unu ile elma şırası sirkesini karıştırın. Daha sonrasında hazır hale gelen bu karışım ile tırnaklarınızı iyice ovalayın. Bu işlemi düzenli olarak tekrar ederek tırnak mantarı sorunundan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Bu malzemeleri her yerde kolayca temin edebilir ve maske hazırlığı yapabilirsiniz.

İri Taneli Mısır Unu ile Tırnak Bakımı

Tırnak mantarından kurtulmak için kullanabileceğiniz yöntemler arasında iri taneli mısır unu kullanımı da yer almaktadır. Bunun için 2 litrelik bir kabın içine su doldurun. Daha sonrasında bu su dolu kabın içine bir su bardağı dolusu iri taneli mısır unu ekleyin. Sonraki aşamada bu şekilde karışımın 1 saat beklemesini sağlayın. Bu süreç içinde mısır unu iyice çözümlenir hale gelecektir. Sonrasında hazır hale gelen karışımın içine ayaklarınızı sokun ve bu şekilde beklemeye başlayın. Bu işlemi her gün tekrar etmeniz halinde ayak tırnaklarınızda meydana gelen mantar ortadan kaybolacaktır. İşlem oldukça büyük etkilere sahiptir.

Portakal Yağı ile Karışım Hazırlayın

Tırnak mantarına iyi gelen ürünler arasında portakal yağı da yer almaktadır. Portakal yağı ile kullanılacak karışım içine bir miktar portakal yağı ile tek kullanım yapabilirsiniz.Portakal yağını mantar olan kısma damlatmanız gerekli etkiyi gösterecektir. Bunun için satın alacağınız portakal yağını aktarlarda bulabilir ve satın alabilirsiniz. Bu işlemi tırnak mantarı sona erene kadar her gün tekrar etmeniz önemlidir. Damlanın ayak tırnağında 30 dakika boyunca beklemesi önemlidir. Bu işlemi gerekirse günde 3 kere yapmanız sorun çözümünde etkili bir yöntem olacaktır. Tırnak mantarı doğal yöntemler ile nasıl geçer sorusunu merak eden birisi iseniz bu yöntemi düzenli biçimde tekrar edebilirsiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top