Vipbakim

5 Adımda Düzgün Bacaklara Sahip Olun!

5 Adımda Düzgün Bacaklara Sahip Olun!

Biz kadınlar özellikle kışın giydiğimiz dar kotlarımız ve yazın giydiğimiz eteklerimizin altında bacaklarımızın düzgün ve dikkat çekici olmasını isteriz. Daha düzgün bacaklara sahip olmak için uygulayabileceğimiz yöntemler tabii ki mevcut. İster evinizde isterseniz açık havada basit egzersizler yaparak bacaklarınızı forma sokabilirsiniz. Bunun için her gün kendinize on beş dakika ayırmanız yeterli. Egzersizleri düzenli ve istikrarlı olarak yaptığınızda bacaklarınızdaki olumlu değişime tanık olacaksınız. Daha düzgün bacaklara sahip olmak sır değil! Sadece 5 adımda daha düzgün bacaklar elde edebilirsiniz.

İlk Adım: 5 Adımda Daha Düzgün Bacakların ilk adımı için ihtiyacınız olan şeyler rahat kıyafetleriniz ve bir adet sandalye. Sandalyenizi kendinize doğru çevirdikten sonra şınav pozisyonu alır gibi ayaklarınızı sandalyeye ellerinizi ise yere koyun. Bu pozisyonu aldıktan sonra bir dizinizi kendinize doğru çekin ve daha sonra dümdüz yukarıya doğru uzatın. Bu basit hareketi iki bacağınız için de yapın. İki bacak için de on beşer kere yaptığınız bu hareket üst bacak kaslarınızı çalıştıracak ve düzenli bir şekilde yaptığınızda bacaklarınızdaki incelmeyi fark edeceksiniz.

İkinci Adım: Üst bacak kaslarınızı yani baldırlarınızı çalıştırmak için çok basit bir hareket var! Sadece 100 saniyenizi ayırarak bu hareketi olduğunuz her yerde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bacaklarınızı eşit aralıkta tutarak yere sağlamca bastıktan sonra topuklarınızı kaldırarak 10 saniye parmak ucunda durmak. Bu 10 saniyelik tekrarlı 10 kere yapmak bacağınızın üst kısmındaki kasların çalışmasını sağlayacak ve daha düzgün bacaklara ulaşmak için ikinci adımı başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Üçüncü Adım: 5 Adımda Daha Düzgün Bacaklar listesinin üçüncü adımında kalçanızın ve diz arkalarınızda bulunan kasların çalışmasını sağlayacaksınız. Bu hareket için yine ihtiyacınız olan şey bir sandalye veya tabure. Sandalyenizi istediğiniz yere koyduktan sonra sandalye ile aranızda biraz mesafe bırakarak arkanız dönük olacak şekilde pozisyon alın.

Sırtınız dik olmak şartı ile dizlerinizi bükerek aşağı doğru hareket edin. Oturma pozisyonuna benzeyen bu hareketi yaparken kalçanız sandalyeye değmemeli. Bu hareketi günde on defa yapmak yeterli olacaktır. Eğer uzun zamandır spor veya egzersiz yapmadıysanız beş kere yapma ile başlayarak her gün sayıyı arttırabilirsiniz böylece vücudunuz daha kolay adapte olacaktır.

Dördüncü Adım: Dördüncü adımımız günlük hayatın içinde her yerde karşımıza çıkan merdivenler ile etrafınızdakilere belli bile etmeden kolayca yapabileceğiniz bir hareket. Yapmanız gereken tek şey çıkmanız gereken merdivenleri parmak ucunda çıkmanız.

Bu hareket bacaklarınızın arkasında bulunan tüm kasları çalıştırmaya yarıyor. Eğer günlük rutininizde merdiven kullanabileceğiniz bir ortam yoksa yürüyüşe çıkarak gözüne kestirdiğiniz herhangi bir merdiven ile yapabilirsiniz.

Beşinci Adım, Son Hamle: Son olarak evde yaptığınız egzersizleri desteklemek için mutlaka kendinize günlük bir yürüyüş planı oluşturun. Vaktiniz varsa sabah erkenden yapacağınız 30-40 dakikalık yürüyüşler hem bacaklarınızı şekle sokacak hem de kendinizi dinç hissetmenizi sağlayacaktır.

Eğer sabahları işe gidiyorsanız akşamüstü keyifli bir yürüyüş yaparak hem stres atabilir hem de daha düzgün bacaklara kavuşabilirsiniz. Bu adımları takip ederek 5 Adımda Daha Düzgün Bacaklara sahip olmak hem kolay hem de eğlenceli olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.