Vipbakim

Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok kullanılan ve en etkili uygulamalardan biri ağda yapmaktır.  Ağda yapımı temizlik getirsede yapımı hakkında yanlış bilgi sahibi olmak olumsuz sonuçlar vermektedir. Birçok kadın, istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağdayı kullansa da ağdanın nasıl uygulanması gerektiğini bilmemekte ve ağdayla ilgili kazalar yaşamaktadır. Hızlı ve pratik bir tüy alma yöntemi olan ağda, mutlaka her kadın tarafından bilinmesi gereken bir yöntemdir.

Kişisel bakım ve görünüm, hijyen gibi sebeplerden dolayı özellikle istenmeyen bölgelerde ki tüylerin alınmasına dikkat edilmelidir. Özellikle jilet ve tüy dökücü gibi yöntemler, tüylerin çabuk çıkmasın aynı zamanda bu tüylerin daha sert çıkmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı ağda tercih edilmekle birlikte, doğru ağda kullanımı hem tüyleri inceltmekte hem de bu tüylerin daha uzun süre çıkmamasını sağlamaktadır.

 

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Ağda yapmak için öncelikle ihtiyacınız olan ağda ve ağda bezidir. Aynı zamanda ağda yapmak için tüylerinizin çıkmış olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde bazı bölgelerde tüyler daha erken çıkabilir. Ağda yapmadan önce, uygulama yapacağınız bölgenin ıslak ve kirli olmamasına özen göstermelisiniz.

Ağda işlemine başlamadan önce aldığınız ağdanın kalitesinden de emin olmalısınız. Kalitesiz ağdalar, cildinizde tahriş ve alerji yapabilmektedir. Bununla birlikte ağda yaparken çok acı çeken biriyseniz, pudralı ağda alabilirsiniz.

 

Ağda Yapımı

Ağda yapabilmek için yalnızca üç malzemeye ihtiyaç vardır. Bunlar; 3 su bardağı şeker, 1/3 su bardağı limon suyu veya sirke, ½ su bardağı su. Ağdayı yaparken, öncelikle su ve şekeri kaynatın.

Daha sonra içine şeker veya sirkeli suyu ilave edin. Yaklaşık 20-25 dakika kaynama sonucu karışım ağda kıvamına gelecektir.

Bu sırada ağdanın tencereye yapışmaması ve yanmaması için karıştırmaya devam etmelisiniz. Bu sürenin sonunda ağdanız hazır. Kullanmak için sıcaklığının düşmesini, ılımasını beklemelisiniz.

Bu ağdayı, tahta bir kaşık yardımıyla istediğiniz bölgelere yayabilirsiniz. Sürme işlemine tüylerin tersi yönünde sürmelisiniz.

Ağdayı sürdükten sonra, ağda bezini ağdalı yere yapıştırın biraz sürtüp, iyice yapışmasını sağladıktan sonra hızlı bir şekilde çekin. Bu işlemi bütün bölgeler için tekrarlamalısınız. Ağda işleminiz bittikten sonra, yıkamadan önce bebe yağı sürüp nemlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.