Vipbakim

Ağda Sonrası Bakım Önerileri

Ağda Sonrası Bakım Önerileri

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve en kısa yolu ağda yapmaktır. Ağda yapma süreci kadar, sonrasında yapılan bakım önerileri de son derece önemlidir.

Doğru bakım yapılmadığı takdirde, pürüzlü bir cilde sahip olabileceğiniz gibi kıl dönmesi gibi sorunlarla da karşılaşmanız mümkündür. Aynı zamanda ağda sonrası yeterli bakım yapılmadığı takdirde sivilce oluşumu da gözlenebilmektedir.

Ağda yapıldıktan sonra, uygulama bölgesinde kızarıklık ve tahriş oluşabilmektedir. Bundan dolayı uygulamadan hemen sonra güneşe çıkmamalı ve ağda bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Bu bakım tekniklerini yapmanız durumunda, oluşabilecek leke ve tahrişlerin önüne geçmiş olursunuz. Ada sonrası bu önerilere dikkat ederek, oluşabilecek kahverengi lekelerin önüne geçmiş olursunuz.

Ağda Sonrası Bakım

  • Ağda yapma sonrası bakımda dikkat etmeniz gereken önemli konulardan biri kesinlikle güneşe çıkmamaktır. Güneşe hemen çıkmanız durumunda, yüzde olan kızarıklıklar tahrişe dönebilir ve kahverengi ağda lekelerinin oluşmasına zemin hazırlayabilirsiniz.
  • Ağda sonrası kızarıklık olması durumunda, nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Böylece oluşan kızarıklardan erken kurtulmanız mümkündür.
  • Ağda sonrası hemen duşa girmemeye veya ağda uyguladığınız bölgeyi özellikle sıcak suyla yıkamamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde yanma hissi oluşabilir.
  • Ağdadan hemen sonra bitkisel yağlarla veya bebe yağı ile bacaklarınızı veya diğer bölgelerinizi nemlendirebilirsiniz. Böylece hem bacaklarınız yumuşar hem de oluşan ağda lekelerinin önüne geçmiş olursunuz.
  • Cildi oldukça hassas olan kişilerin ağda sonrası bakımda daha dikkatli olması gerekir. Özellikle şişme ve kızarıklık gibi durumlarda buz uygulaması yapabilirsiniz.
  • Özellikle batık problemleri olan kişiler, her banyoya girdiklerinde kese yardımıyla bacaklarını tahriş etmeden yıkamalıdır. Bu hem batık oluşumunu engelleyeceği gibi hem de tüm tüyler çıktığından dolayı daha pürüzsüz bir görünüm yakalamanıza neden olacaktır.

Ağda İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağda işlemi sonrası en önemli konu, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmaktır. Güneşe çıkmak zorundaysanız, güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.

Ağda işleminden sonra, kozmetik ürünlerden ve alkol içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Özellikle ağda sonrası kaşınma ve ovalama gibi durumlardan mutlaka kaçınmalısınız. Ağdadan hemen sonra krem uygulayabileceğiniz gibi yıkama işlemlerinden kaçınmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.