Vipbakim

Atletik Bir Bedene Sahip Olabilmek İçin Birkaç Yol

Atletik Bir Bedene Sahip Olabilmek İçin Birkaç Yol

Fitness konusunda ciddi olma, olumlu, yaşamı değiştiren bir karardır. Düzenli fiziksel aktivite, bazı kanserler, felç, tip 2 diyabet ve daha birçok sağlık problemi ve endişesini önlemeye veya yönetmeye yardımcı olabilir. Egzersiz, dokularınıza oksijen ve besin maddeleri gönderdiğinden ve akciğerlerinizin daha verimli çalışmasına yardımcı olduğundan enerji seviyenizi artırır. Endorfinlerin, sizi mutlu eden kimyasallar ve depresyonun hafifletilmesine yardımcı kimyasal maddeler olan serotonin salımından dolayı ruh haliniz de gelişecektir. Baktığınız ve neyi başarabildiğiniz konusunda kendinizi daha fazla güvende hissedeceksiniz. Zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi daha zorla bastırabileceğinizi bileceksiniz. Atletik bir vücut ile artan kalorili düşecek, daha iyi eklem stabilitesi ve daha güçlü kemik ve bağlar olacaktır.

Fiziksel Aktiviteyi Hayatınızın Bir Parçası Yapın

Her gün en az 30 dakika fiziksel aktivite önerilir.  Egzersiz programına 30 dakika direkt olarak erişemiyorsanız, 2- 15 dakikalık veya 3- 10 dakikalık periyotlara bölün.  Haftada en az 150 dakika egzersiz yapın. Bu periyodu bir hafta boyunca yayabilirsiniz. Orta ve yoğun aktivitelerin bir karışımını yapabilirsiniz. Yürüyüş, yüzme ve futbol oynamak gibi aktiviteler ılımlı etkinliklere güzel örneklerdir. Daha yoğun faaliyetler için koşu, dans veya basketbol oynamayı deneyin. Normal bir spor rutini yerine getirdikten sonra, hız, güç, çeviklik ve denge gibi atletik nitelikler kazanmaya odaklanmak isteyeceksiniz.

atletik beden

Kuvvetle Çalışmayı Unutma

Haftada en az iki kez kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Bir güç antremanı aktivitesine iyi bir örnek ağırlığı kaldırmaktır.

Haftalık Rutininize Yüksek Yoğunluklu Aralık Eğitimi Ekleyin

Yüksek yoğun kardiyo seviyesi, hızınızı artırmanıza ve daha hızlı dışarıya sızmanıza yardımcı olur. Haftada bir veya iki kez olmak üzere 15 ila 20 dakika aralıklarla başlayın. Tepeli sprintler, kızaklar itiyor, koşu bandı sprintleri ve kürek sprintleri hepsini dahil etmek için mükemmel egzersizler yapabilirsiniz.

Gücünü Geliştir

Güç, kiloyu hızlı bir şekilde hareket ettirme yeteneğidir. Zaten aşina olduğunuz egzersizleri kullanarak kaslarınızı hızlı bir şekilde hareket etmeleri için öğretebilirsiniz. Squats veya deadliftler gibi bir kaldırma egzersizi seçin. Eskiden olduğundan biraz daha az ağırlık kullan. Kilosunu olabildiğince çabuk kaldırın, ancak kiloyu 3-4 saniyede mümkün olduğunca yavaş ve yavaşça indirin. 1 saniye dinlendirin ve sonra ağırlığı en kısa sürede kaldırın.

Karbonhidratları Tamamen Kesmeyin

Beynimiz ve santral sinir sistemimiz karbonhidratların düzgün çalışmasını gerektirir. Karbonhidratları tamamen ortadan kaldırmak huysuz, yorgun ve uyuşuk hissetmenizi sağlayacaktır. Sabahları ve egzersiz sonrası ilk önce doğru miktarda karbonhidrat yemelisiniz. Günlük tahıl kalorilerinin% 45 – 65’ini karbonhidratlardan, tahıllardan, fasulye ve baklagillerden, meyvelerden ve sebzelerden alın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.