Vipbakim

Bacak Estetiği Nedir?

Bacak Estetiği Nedir?

Bacak estetiği son yılların gözde estetik ameliyatları arasına girmiştir ve özellikle de daha düzgün bacaklara sahip olmak isteyen hanımların ilgisini üzerinde toplamıştır. Daha güzel görünen bacaklara sahip olmayı isteyen hanımlar bacak estetiği ameliyatları ile istedikleri görünüm elde edebilmektedirler. Ama bunların yanı sıra erkeklerin de bacakları ile ilgili yaşadığı sorunlar sebebiyle çare bulduğu estetik türleri arasında yerini almıştır.

Bacak Estetiğinin Tedavi Alanları

Bacak estetiği pek çok amaçla uygulanan bir tedavi sistemidir. Örneğin çarpık bacaklı kişilerde uygulanır ve olumlu sonuçlar alınır. Ayrıca ince bacaklara sahip kişiler tarafından da tercih edilmekte ve bacakların daha kalın hale gelmesi içinde operasyonlar uygulanmaktadır. Kalın bacaklardan şikâyet eden hanımlar içinde bacak inceltme ameliyatları bulunmaktadır.

Bacak Estetiğinde Bilek İnceltme Tedavi Yöntemleri

Ayak bileği inceltme ve kalınlaştırma tedavileri de bacak estetiği tedavileri ile yapılarak olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ayak bilekleri bacak estetiği tedavileri ile kalınlaştırılabilir ya da inceleştirilebilir. Uygulanan başarılı operasyonlar ile tüm bunlar mümkündür ve kısa süre içinde gayet olumlu bir şekilde sonuç alınabilmektedir. Yaygınlaşan bacak estetiği operasyonları bugün her ilde uygulanmakta ve sıkça tercih edilmektedir.

Bacak Eğriliği Tedavileri ve Çarpık Bacak Tedavisi

Pek çok bacak eğriliği (Çarpık Bacak) ve inceliği sorunu toplumumuzda yaygındır ve gerek genetik, gerekse çocukluk yıllarındaki düzensiz beslenmeler ve spor yapmama gibi çevresel faktörlerin de etkisi ile ön plana çıkmaktadır. Ancak bacak estetiği operasyonu ile bu durum kolayca ortadan kaldırılabilmekte ve hem daha sağlıklı ve hem de daha güzel görünümlü bacaklara sahip olunabilmektedir. Çarpık bacaklar içinde yine aynı tedavi ile pozitif kazanımlar elde edilebilmektedir. Yapılan müdahale ile çarpık bacaklar normal hale getirilmekte ve yürüyüş bozuklukları giderilebilmektedir.

Bacak Estetiği İçin Ne Tür Tedaviler Uygulanır?

Her bacak rahatsızlığı için farklı estetik cerrahi yöntemleri ile uygulamalar yapılmaktadır.

  1. İmplant ile çarpık ve ince bacak düzeltme operasyonu
  2. Yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme operasyonu
  3. Liposculpture ve yağ transferi ile bacakları dengeli hale getirme operasyonu
  4. Kalın bacak inceltilmesi operasyonu
  5. Ayak bileği ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma gibi tedaviler uygulanarak tüm bu sorunlar kısa sürede ve kolayca ortadan kaldırılıp çözüme kavuşturulabilmektedir. Ortalama bir ya da iki saat süren kısa bir operasyonun ardından hem çok güzel ve estetik görünüme sahip hem de sağlıklı bir bacak yapısına sahip olunabilmektedir.

Operasyon Sonrası

En geç bir hafta içinde hasta işine geri dönebilir ama iki ya da üç ay dolmadan koşu sporu yasaktır. Doktorun operasyon analizi sonuçlarına göre belirli egzersizler uygulanır ve yine doktorun belirlediği zaman süreci sonrasında hasta dilediği gibi koşmaya ve spor yapmaya başlayabilir. Doktor kontrolünün ve yönergelerinin eksiksiz izlenmesi gereken bir konudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.