Vipbakim

Bacaklardaki Kıl Dönmesi İçin Etkili Doğal Kür Tarifleri

Bacaklardaki Kıl Dönmesi İçin Etkili Doğal Kür Tarifleri

Kıl dönmesi bacaklarda da özel bölgenizde de olsa ne jilet ne de herhangi bir epilasyon aleti çözüm sağlamıyor. Kıl dönmesinin oluşmaması için en etkili bacak bakımı yöntemi bacaklara her zaman kese yapmaktır. Ama vücudumuzda kıl dönmesi meydana geldiyse bitkisel formüllerle de bunları yok etmek mümkün.

 

Bacaklarda Kıl Dönmesi İçin Çözüm

Malzemeler

Bebek pudrası, – Yumurta akı, – 1 bardak toz şeker, – 1 limonun suyu

Hazırlanışı: Bu hazırladığımız karışımı temiz cildinize uygulamalısınız. Önce bir duş alın ve kabak lifinizle vücudunuzda kıl dönmesi oluşan bölgeye tahriş etmeden ama biraz bastırarak kese yapın. daha sonra 1 bardak toz şekeri yumurtanın içine katın ve güzelce çırpın bu karışımı bacaklarınıza güzelce yedirin masaj halinde. Daha sonra bacaklarınızı ılık su ile yıkayın limon suyunu bacaklarınıza sürün kuruduktan sonra pudrayı bacaklarınıza dökün. Haftada 1 kez bu uygulamayı bacaklarınıza yapın.

 

Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Formül

Malzemeler

2 kutu Kara merhem diğer adıyla ihtiyol, – avuç içi kadar ısırgan, – 1 tatlı kaşığı ısırgan yağı

Hazırlanışı: Yarım litre suda ısırgan otunu kaynatın ve 1 gün bekletin. Ertesi gün içine 1 tatlı kaşığı ısırgan yağını ve aldığınız kara merhemi içine boşaltın. Karışımı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı 3 – 4 saat daha bekletin iyice ilaç da yağda birbirine işlesin. Daha sonra bu karışımı kıl dönmesi olan bölgeye uygulayın. Tülbent yardımı ile de uygulayabilirsiniz.

 

Bacaklarda Kıl Dönmesi için Doğal Tedavi

Malzemeler

1 çorba kaşığı limon suyu, – 1 tatlı kaşığı kekik yağı, – 1 kahve fincanı deniz tuzu, – 1 tatlı kaşığı tarçın, – 1 çorba kaşığı limon yağı

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırın tahta kaşıkla ve kıl dönmesi ya da kıl kökü iltihabı olan bölgeye sürün ovalayarak sonra bacaklarınızı ılık su ile yıkayıp limon sürmeyi ihmal etmeyin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.