Vipbakim

Baştan Aşağıya Kişisel Bakım Nasıl Yapılır?

Baştan Aşağıya Kişisel Bakım Nasıl Yapılır?

Kadın veya erkek olmanız pek de önemli değildir. Bakım yapmak, herkesin en önemli noktalarından birisi olmaktadır. Gerek günlük bakım olsun gerek ise de genel bakımlar olsun, fark etmeksizin önem göstermektedir. O halde baştan aşağıya kişisel bakım nasıl yapılır, buna değineceğiz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Her gün saçları yıkamak, saçların temiz olduğunu göstermez. Oldukça yanlış gözüken bu yargı, aslında saçların her gün yıkanmaması gerektiğini gözler önüne sermektedir. Saçlar her gün yıkandığı zaman, gerek kırıklara gerek ise de yıpranmalara yol açacaktır ve bu da pek sevimli olmayacaktır. Saçlarınıza gerek serum yardımı ile gerek ise de saç kremi yardımı ile bakım yapmalısınız. Bunlarda günlük bakımın getirileri arasında sayılmaktadır.

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Gerek estetik olsun gerek ise de doğal bakımdan dolayı olsun; kaş ve kirpik bakımı oldukça önemlidir. Kaşlar belirli aralıklarla; cımbız, ip veya makas yardımı ile alınmalıdır. Bu sayede hem daha temiz gözükecektir hem de daha estetik gözükecektir. Kirpiklere ise uygulayacağınız bakım sayesinde uzunluğu ve gürlüğü artacaktır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnaklar belirli aralıklarla uzayabilir. Kaş ve kirpiklerde olduğu gibi onlarda hem estetik açısından hem de doğal görünümü açısından bakılmalıdır. Belirli aralıklarla kesilmeli ve aynı zamanda da törpülenmelidir. Yine belirli periyotlar çerçevesinde manikür ve pedikürü, uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Kulak ve Burun Bakımı Nasıl Yapılır?

Kulaklarımız, kimi aralıklarla temizlenmelidir. Ama doğru bilinen yanlışlardan birisi vardır ki; kulak çubuğu ile kulakların temizlenmesi olacaktır. Bu oldukça yanlış olan bir davranış olduğu gibi sağlıksız olacaktır. Burun ise her gün 2 kere içerisine su çekilerek temizlenmelidir.

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ağız ve diş temizliği, oldukça önemlidir. Özellikle de kişisel bakım dediğimiz zaman, aklımıza ilk gelen bakım yöntemlerinden birisi ağız ve diş bakımıdır. Dişler günde 2 defa, 3’er dakika boyunca fırçalanmalıdır. Bu sayede günlük rutininize de tamamlamış olacaksınız.

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Eller ve ayaklar, her gün dışarıdan içeriye girdiğimiz anda yıkanmalıdır. Özellikle de ayaklarınız her akşam boyunca yıkanmalı ve temizlenmelidir. Bu sayede olası nasır ve mantar izlerini yok etmiş sayılacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.