Vipbakim

Batık Kıllara Doğal Çözüm Yöntemleri

Batık Kıllara Doğal Çözüm Yöntemleri

Ciltteki en büyük problemlerden biri olan batık kıllar aspirin ve karbonat maskeleri sayesinde kısa bir sürede yok olmaktadır.

Batık kıllar olarak isimlendirilen kıl dönmesi, birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Cilt altı dokusunda büyüyen bu kıllar, hoş olmayan, pürüzlü bir görünüme neden olmaktadır. Bundan dolayı birçok kadın özellikle bacaklarda meydana gelen batık kıllara çözüm aramaktadır.

Batık kıllar, zaman zaman kızarma veya sivilce olarak çıkma gibi sonuçlar doğurmaktadır. Bundan dolayı özellikle başlangıç aşamasındayken bu batıklardan kısa sürede kurtulmaya çalışmalısınız. Aksi halde ameliyata kadar uzanan zorlu bir süreçten geçebilirsiniz. Kötü bir görünüm sergileyen bu kıllar sağlığınızı da olumsuz yönde etkilemektedir.

Batık Kıllara Doğal Çözümler

Batık kıllara uygulanan en etkili çözüm önerilerinden biri aspirin uygulamasıdır. Kıl dönmesi olarak isimlendirilen batık kıllar, kısa bir süre sonra aspirin sayesinde yok olabilir. Aspirin, ölü cildin dökülmesine ve cildin altında kalan bu kıllardan kurtulmanıza sebep olmaktadır. Kısa bir süre kullanmanız durumunda etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Batık tüyler için aspirin uygulaması şu şekildedir;

2 aspirin ve 1 tatlı kaşığı ılık suyu bir kaba koyun. Aspirinler, suyun içerisinde yumuşadıktan sonra karışımın içerisine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı, batık kıllarınızın olduğu bölgelere sürmeniz gerekmektedir. Uygulamadan 10-15 dakika sonra, aspirin karışımını yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 1 veya 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Batık Kıllara Karbonat Uygulaması

Batık problemi yaşayan kişilerin en çok uyguladıkları karışımlardan biri, karbonat uygulamasıdır. Karbonat, cildinizdeki ölü deriden kurtulmanıza yardımcı olacağı gibi bu derinin altında meydana gelen kıl dönmelerinin çıkmasına neden olacaktır. Aspirin gibi etkili bir yöntemdir. Fakat hassas ciltli kişilerin aspirin uygulaması yerine karbonat uygulaması yapması daha doğru olacaktır.

Karbonat maskesi için; 1 yemek kaşığı karbonatla 200 ml suyu karıştırın. Bu karışımı şikâyetlerinizin olduğu bölgelere yavaşça döküp, aynı zamanda ovalayın. Birkaç dakika boyunca ovalamaya devam edin. Yaklaşık 5-10 dakika sonra soğuk su yardımıyla durulayabilirsiniz. Rahatlıkla uygulayabileceğiniz karbonat karışımını günde 2 defa yaparak batık kıllardan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.