Vipbakim

Batık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? 

Batık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? 

Yazın gelmesiyle birlikte, cildimizde ki kimi kusurları kapatmak zorunda hissederiz. Bunun en başta ki durumlarından birisi ise; bacaklarda ki batıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek elbise gerek etek ve gerek ise denize girerken, bacaklarımız da oluşan batıklardan sıkılabilir ve bunun için çözümler arayabiliriz. Batık nedir, diye sorduğumuz zaman, çeşitli temizlenme yollarından sonra, kalan kılların bir şekilde yüzeye çıkmaması olarak adlandırabiliriz. Pekala batık nasıl geçer, nasıl tedavi edilir bunlar değinelim.

Batık Nedir? 

Temel olarak bir cevabını verebileceğimiz bu soru, aslında tamamen temizlik sırasında karşımıza çıkan sorunlar dahilinde, devamında süre gelen kılların ortaya çıkmamasıyla ilgilidir. Kimi zaman temizlik aşamaları yüzünden olan bu durum; aslında kimi zamanda hassas ciltler yüzünden de olabilmektedir. Özellikle de bir süre sonra, hassas cilde sahip insanların ciltlerinde, farklı reaksiyonlar gösterebilmektedir. Çoğu, bakım durumlarının olduğu gibi; aslında bu durumun da bir çözümü vardır. Batık nasıl tedavi edilir, buna bakalım.

Batık Nasıl Tedavi Edilir? 

Batıklarda kurtulmanın en ideal yollarından birisi; lazer epilasyon uygulamasıdır. Kimi uzmanlar bunun zararlı olduğunu söylüyor olsalar bile; hm tüylerden kurtulmuş olacaksınız hem de batıklara kalıcı bir çözüm üretmiş olacaksınız. Bakıldığı zaman, bir daha tüy almak zorunda kalmayacağınız içinde; batık oluşumu hususuna da hiç girmemiş olacaksınız. Eğer geçici çözümler arıyorsanız; ponza taşı ve keseyi de tercih edebilirsiniz.

Batık Oluşumu Nasıl Engellenir? 

Çok sert olmayan, orta sertlikte bir kese ile yapılan keseleme işlemi sonrasında; batık tedavisine cevap alabilirsiniz.

Ağda ile temizlik işlemi yapıyorsanız; losyon veya tüy azaltıcı kremleri sonrasında kullanabilirsiniz. Bu sayede hem tüyleriniz azalmış olacaktır hem de zaman içerisinde batık oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

Duş aldıktan sonra nasıl cildimize nemlendirici uyguluyor isek; aynı şekilde bacaklarımıza da uygulamalıyız ki; kıl köklerimiz yumuşasın.

Ağda yöntemi ile kıl alma işlemi uyguluyorsanız; kılların çıktıkları yöne doğru alın ki, batık riski azalsın.

Aynı zamanda cildimizde ki ölü derilerden arınmak için peeling veya maske yöntemleri uyguluyoruz; bunu aynı şekilde batıklar içinde uygulayabiliriz. Bu sayede batıklardan da kolaylıkla kurtulabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.