Vipbakim

Bitkilerle Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkilerle Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkilerin faydası saymakla bitmiyor. Bitkilerle evde vücut bakımı yaparak, sayısız faydasından yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Aloevera Bitkisi

Pürüzsüz cilt dendiğinde akla ilk gelen bitki aloevera bitkisi olacak. Yüzünüz, kollarınız, bacaklarınız ve boynunuz için kullanıma uygun olduğunu söyleyebiliriz. Özel bir bitki olduğundan hem cildinizin pürüzsüzleşmesi hem de gergin bir hal kazanmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken, direkt olarak bitkinin arasından çıkan beyaz sıvıyı kullanmaktır. Cildinize uygulayarak bir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Isırgan Otu

Isırgan otu faydaları da insan vücudu için çoktur. Özellikle saçlarınız için mutlaka ısırgan otunun kaynatılarak bu su ile saçların yıkanması gerektiğini bilmelisiniz. Saçlarınızın canlı ve parlak görünüm kazanması açısından dilerseniz ısırgan otu kullanabilirsiniz. Bitkiler ile yapılacak vücut bakım çeşitleri arasında mutlaka ısırgan otunu duyacaksınız. Dilerseniz bu su ile yüzünüzü de yıkayabilirsiniz. Kaynatıldıktan sonra bir süre bekletilmesi yıkama aşaması için yeterli olacaktır. Bitkinin tüm faydalarının cildinizde işlemi sayesinde, cildinizin de parlak ve canlı bir görünüme kavuşması mümkündür.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı özellikle dudak bakımı için gerekli. Kılcal damarları besleyecek olduğundan dudaklarınızın dolgun ve olduğundan çok daha kırmızı gözükmesi mümkün olacak. Bunun için gün içinde düzenli olarak dudaklarınıza zeytin yağı ile bakım yapabilirsiniz. Aynı zamanda saçlar için de faydası çoktur. Sürüp, 45 dakika bekleterek yıkayabilirsiniz. Cildi kuru olan kişiler sadece kuru olan bölgeye pamuk ile zeytin yağı bakımı yapabilir. Direkt olarak bakım için kullanabileceğiniz yağ seçenekleri arasında olduğunu bilmelisiniz.

Kivi ile Bakım

Evde yapabileceğiniz bakım çeşitleri için de kivi de yer alıyor. Kivi ölü derinin cildinizden arınması için kullanılan önemli meyvelerden. Kivi halkalarını cildinize yerleştirip, yarım saat sonra cildinizin yıkayabilirsiniz. Gözeneklerin sıkılaşması ve yağ dengesinin düzenlenmesi açısından doğal vücut bakımı yöntemleri arasında bulunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.