Vipbakim

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Boyun kırışıklıkları beyanları ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir durum olmaktadır. Bu nedenle bireyler farklı doğal yöntemler ile yok etmeye çalışmaktadırlar.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Boyun kırışıklığını yok etmek için günlük hareketlerinize normale göre daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bazı hareketler kırışıklıkları artırdığı gibi tamamen yok olmasına da engel olmaktadır. Ayrıca doğal bakım ürünleri kullanarak da kırışıklıklarınızdan kurtulabilmeniz çoğu durumlarda mümkün olabilmektedir. Boyun kırışıklığını gidermek için öncelikle yatış şeklinizi değiştirmeniz de büyük fayda bulunmaktadır. Sırt üstü ve çok kabarık ve yüksek olmayan yastıklar da yattığınız sürece boyun kırışıklıklarınızı ortadan kaldırabilmeniz mümkün olmaktadır. Otururken ya da hareket halinde bulunurken mutlaka başınızı dik tutmanız gerekmektedir.

Bu son derece etkili bir yol olacaktır. Gün içerisinde sürekli boyun hareketleri yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Gün içerisinde yapacağınız belli başlı hareketler hem kırışıklıkları engelleyecek hem de yeni kırışıklıkların oluşmasının önüne geçecektir. Sağa sola, yukarıya aşağıya yapılan boyun egzersizleri bunun için yeterli olacaktır. Eğer yüzme biliyorsanız kırışıklıklarınız için yüzme oldukça faydalı olacaktır. Çünkü sürekli başınızı dik tutmak zorundasınızdır. Bu sebeple şiddetle tavsiye edilenlerden bir tanesi yüzmek olmaktadır. Zeytinyağı ile bol bol düzenli olarak yapılan masaj da son derece etkili bir yöntem olacaktır. Bu masaj aynı zamanda boyun hasarlarına da engel olacaktır.

Boyun Kırışıklığı İçin Maske Önerisi

Bir adet yumurtanın akını boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Yumurta akının bilindiği gibi cildi germe özelliği vardır. Bu sebeple boyun kırışıklıklarına oldukça fazla iyi gelecektir. Boyun kırışıklığı için iyi gelen maskelerden bir tanesi de deniz suyu zeytinyağı ile elde edilen maske olmaktadır. Zeytinyağı ve deniz tuzunu bir kapta karıştırarak boynunuza iyice yayarak ve yedirerek uygulayın. 15 dakika bekleyin ve daha sonrasında güzelce durulayın. Boynunuzu yıkadıktan sonra daha canlı gergin görünecektir. Ayrıca cildinize uyguladığınız çeşitli peeling maskeleri aynı zamanda boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Kuruyan maskeleri de daha sonra ılık su yardımıyla yıkayın. Sonrasında daha gergin ve kırışıkları olmayan bir boyuna sahip olacaksınızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.