Vipbakim

Cildi Yenileyen Ve Canlandıran Banyo Yağı Tarifi

Cildi Yenileyen Ve Canlandıran Banyo Yağı Tarifi

Banyo Yağı ; Cildinizi yenileyen canlandıran ve rahatlamanıza yardımcı olan banyo yağlarını evinizin rahatlığında hazırlayıp harika bir banyo keyfi yaşayabilirsiniz.

Malzemeler

-4 damla portakal yağı ( uçucu ), -1 çorba kaşığı kaya tuzu, -4 damla limon yağı ( uçucu ), -5 damla ıtır yağı ( uçucu ), -5 damla bergamot yağı ( uçucu )

Hazırlanışı: Cam bir kaseye kaya tuzunu koyun ve uçucu yağlar olan limon, portakal, bergamot ve ıtır yağını koyup yavaşça karıştırın. Yağların suda kolay çözünmesi için kaya tuzunu koyuyoruz ayrıca cilde çok da faydalı. Banyoya girmeden 10 dakika çok sıcak suyu akıtın ve daha sonra küveti doldurmaya başlayıp hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Yarım saat kadar banyoda kalıp durulanabilirsiniz.

Cildi Canlandıran Banyo yağı Yapımı

– 1 çorba kaşığı kaya tuzu, -3 damla bodur çam yağı ( uçucu ), -2 damla ardıç yağı ( uçucu ),-2 damla ıtır yağı ( uçucu ), – 3 damla kuşdili yağı ( uçucu ), -3 damla bergamot yağı ( uçucu )

Hazırlanışı: Cam bir kaseye kaya tuzunu koyun ve uçucu yağlar olan ardıç, ıtır, bergamot, kuşdili ve bodur çam yağlarını koyup yavaşça karıştırın. Yağların suda kolay çözünmesi için kaya tuzunu koyuyoruz ayrıca cilde çok da faydalı. Banyoya girmeden 10 dakika çok sıcak suyu akıtın ve daha sonra küveti doldurmaya başlayıp hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Yarım saat kadar banyoda kalıp durulanabilirsiniz.

Rahatlatıcı Banyo Yağı Tarifi

Malzemeler

-3 damla lavanta yağı ( uçucu ), -5 damla ylang ylang yağı ( uçucu ), -3 damla ıtır yağı ( uçucu ), -3 damla adaçayı yağı ( uçucu ), -3 damla ıhlamur yağı ( uçucu ), -1 çorba kaşığı kaya tuzu

Hazırlanışı: Cam bir kaseye kaya tuzunu koyun ve uçucu yağlar olan adaçayı, ylang ylang, ıtır, lavanta ve ıhlamur uçucu yağları koyup yavaşça karıştırın. Yağların suda kolay çözünmesi için kaya tuzunu koyuyoruz ayrıca cilde çok da faydalı. Banyoya girmeden 10 dakika çok sıcak suyu akıtın ve daha sonra küveti doldurmaya başlayıp hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Yarım saat kadar banyoda kalıp ılık su ile duş alabilirsiniz.

Sinirleri Yatıştıran Banyo Yağı

Malzemeler

-2 damla bergamot yağı ( uçucu ), -3 damla fesleğen yağı ( uçucu ), -2 damla ıhlamur yağı ( uçucu ), -2 damla biberiye yağı ( uçucu ), -1 damla gül yağı ( uçucu ), -2 damla lavanta yağı ( uçucu ), -2 damla yasemin yağı ( uçucu ), -1 çorba kaşığı kaya tuzu

Hazırlanışı: Cam bir kaseye kaya tuzunu koyun ve uçucu yağlar olan fesleğen, gül, bergamot, ıhlamur, biberiye, lavanta ve yasemin yağlarını koyup yavaşça karıştırın. Yağların suda kolay çözünmesi için kaya tuzunu koyuyoruz ayrıca cilde çok da faydalı. Banyoya girmeden 10 dakika çok sıcak suyu akıtın ve daha sonra küveti doldurmaya başlayıp hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Yarım saat kadar banyoda kalıp ılık su ile duş alabilirsiniz.

Not: Hamilelerin anason, fesleğen, rezene, adaçayı, kekik, zufa otu, portakal, bergamot ve ardıç uçucu yağlarını kullanmaları zarar yan etki yapabilir. Hamilelik döneminde kullanmak çokta sağlıklı değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.