Vipbakim

Dekolte Bölgesi Bakımı Nasıl Yapılır

Dekolte Bölgesi Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı olarak bakıldığı zaman; kadınların sadece gerek saç gerek ise de yüzlerinde ki bakımdan bahsediyoruz. Aslına bakarsanız bu kadar dar bölgelerle sınırlandırmaya gerek olmadığını görebiliyoruz. Ayak ve el bakımı ile başlayan bu serüven; aslında en önemli bölgelerden biri olan dekolte bölgesini de kapsamakta olduğunu anlayabiliyoruz. Dekolte bölgesi bakımından, her ne kadar habersiz olsak bile; en çok işimize yarayacak olan bölgelerden birisi olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Dekolte bölgesi bakımı nasıl olur, detaylarıyla inceleyeceğiz.

Dekolte Bölgesi Bakımı İçin

  • Yazın en sevilen detaylarından bir tanesi muhakkak ki güneşlenmektir. Ama üstsüz güneşlenmek, cildinizi yaşlandıracağı için tavsiye edilmez. Eğer güneşlenmek istiyorsanız; yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanabilirsiniz.
  • Bizler kremleri kategoriye koymayı severiz ama konu dekolte bölgesi olduğu zaman; günlük kullandığımız nemlendiricilerle geçiştiririz. Boyun ve dekolte bölgesi için özel kremler bulunmaktadır; bunlardan edinmelisiniz.
  • Yüzümüz, her zaman için gün yüzünde ve insanların göreceği bir şekilde dışarıya çıkıyoruz. Yüzümüze uyguladığımız peelingleri, dekolte bölgemize de düzenli olarak uygularsak; çok daha canlı olduğunu göreceksiniz.
  • Sigara içmek sadece sağlığınıza değil; aynı zamanda cildinize de zarar vermektedir. Bu bakımdan dolayı da içtiğiniz sigaralar dekolte bölgenize de zarar verecektir, kullanmamak gerekmektedir.
  • Yatış pozisyonu da bir o kadar önemlidir. Yüz üstü yatarsanız; dekolte bölgenizde çizgiler oluşacaktır.
  • Sutyen kullanımı oldukça önemlidir. Her ne kadar bizler pek önemsemiyor olsak bile; yanlış sutyen kullanımı dekolte bölgemize de zarar verebilmektedir.
  • Peeling işlemini yaparken sert davranmaktan kaçınmalısınız. Bu işlemi yumuşak bir şekilde yaparsanız; çok daha rahat edeceksiniz ve dekolte bölgenizi korumuş olacaksınız.

Dekolte Bölgesi İçin Bakım Kürü

  • 2,5 su bardağı su
  • Bir fincan tuz
  • 10 adet taze nane yaprağı

Cildin pürüzsüz olmasını herkes ister ve aynı zamanda cilt ile birlikte; dekolte bölgesi de oldukça pürüzsüz olacaktır. Belirttiğimiz miktarda ki duyu kaynatırken içerisine nane yapraklarını da ilave edin.  Bir küvete su doldurduktan sonra; süzdüğünüz nane suyunu ve tuzu da küvetin içerisine ekleyin ve bu sayede cildinizi hem şımartın hem de dekolte bölgesi dahil olmak üzere; cildinizi pürüzsüzleştirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.