Vipbakim

Diri Bir Vücut İçin Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

Diri Bir Vücut İçin Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

Diri ve Canlı bir vücuda sahip olmak her kadının rüyasıdır  Diri ve canlı bir vücut  10 adım kadar yakın. Yaz mevsimine ve sürprizlere Hazırlıksız yakalanmak istemiyorsanız kendinizi yenilemeye hemen başlayın.

1 – PEELİNG JELİ

Peeling jeller yaza yenilenmiş biri olarak başlamak isteyen herkes için en ideal ürün. Kışın ölü derisini mutlaka üzerinizden atmalı ve yüzünüzü yeniden canlandırmanın ilk adımı olan peeling jeli uygulamalısınız. Mutlaka cilt tipinize uygun bir ürün seçin. Peeling jellerin yapısındaki mikro partiküller tıkanmış gözenekleri açar, yağı temizler ve ölü derileri atar. Cildin genel görünümünde düzelme sağlar. Ayrıca olası iltihapları da önler. Cildinizi temizleyin, nemli cilde sürün ve hafifçe masaj yaparak uygulayın. Peeling sonrası yaşayacağınız rahatlamayı seveceksiniz.

2 – GÜL TONİK

Tonik kullanmamak derinizin tazelik kazanmasının  önündeki en büyük engellerden biri. Mutlaka cildinizle uyumlu doğru toniği kullanmaya başlamalısınız. Özellikle yüz temizliğini tamamlamak için tonikle cildinizi arındırmanız ve ferahlatmanız gerekiyor. Düzenli tonik kullanmaya başladığınızda cildin doğal dengesine kavuştuğunu da göreceksiniz. Sevdiğiniz kokuları anımsatacak kokuları tercih edebilirsiniz. Peeling sonrası yaşayacağınız rahatlamayı seveceksiniz.

3 – NEMLENDİRİCİ VE SIKILAŞTIRICI LOSYON

Cildinizi sadece nemlendirmek yaz hazırlıkları için asla yeterli değil. Nemlendirirken sıkılaşmasını da sağlayarak sahil ve plajlar için önleminizi almalısınız. Her cilt tipine uygun sıkılaştırıcı bir vücut kremi mutlaka kullanın. Sıkılaştırıcı etkisi veren ürünlerle uzun süre nemlendiren kremlerin içerisinde faydalı yağlarda bulunuyor. Cildinizi yumuşacık ve pürüzsüz yapmak için ideal. Her duş sonrasında hatta gün içerisinde mutlaka yenileyerek sıkılaştırıcı kreminizi kullandığınızdan emin olun.

4 – KARMA CİLTLER İÇİN YÜZ YIKAMA JELİ

Sabun cildin dostu değil malum. Sabun kullanmak yerine sizi yenileyecek ve iyi hissettirecek özel bir ürün tercih ederek önemli bir değişikliğe imza atabilirsiniz. Sabun içermeyen canlandırıcı temizleme jeli günlük yüz ve boyun temizliği için tercih edilebilir. Cildinizde kalan makyaj kalıntılarını ve kiri tamamen temizleyen bu ürünler ıslak yüz ve boyuna masaj yaparak uygulanıyor. Jel temizliğinin ardından cildinizin nasıl rahatladığını göreceksiniz. Ilık su ile durulayarak keyfinizi ikiye katlayın.

5 – VÜCUT SÜTÜ

Kışın soğuktan koruyarak çatlayan cildimize ihtiyacı olan özel bakımı sağlamanın tam zamanı. Badem yağı kuruyan ve yıpranan ciltlerin en büyük yardımcılarından. 24 saat cildinizin nemli kalmasını sağlayacak badem yağı özlü vücut sütüyle kendinizi şımartın. Yumuşak bir cilt için günlük düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

6 – YOĞUN SIKILAŞTIRICI SERUM

Akıllı ve etkin bir yüz bakımına ihtiyacınız var. Yazın güneşten ve sıcak rüzgar dan etkilenen cildiniz daha çabuk yıpranacak bunu unutmayın. Bu yoğun bakım gerektiren uygulama için mutlaka serum tercih edin. Yoğun sıkılaştırma özelliğine sahip bu serumları sabah akşam kullanmaya başlayarak cildinizi sıkılaştırın. Artık ne güneş ışınları ne de rüzgar sizi etkileyemez. Sabah akşam bir miktar jeli bakım kreminden önce baz olarak nemlendirilmiş yüz boyun ve dekolte bölgenize masaj yaparak uygulayın. Ciltte yaşlılığa bağlı azalan hücre metabolizmasına karşı en sağlıklı önlem. Üstelik cildiniz daha çok enerji üretmesini sağlayacaksınız.

7 – DOĞAL RENK KORUYUCU

Doğanın gücünü asla hafife almayın. Cildinizi, saçınızı ve enerjinizi yaz için parlatacak bir güç varsa oda doğadan gelecektir kuşkusuz. Boyalı ve röfleli saçlarınızı kış boyu ihmal ettiyseniz yağlarla hazırlanan özel bakımla zamanı tersine çevirebilirsiniz. Besleyici ve parlatıcı bakımla saçlarınızın doğal güzelliğine kavuşmasını sağlayın. Boya ve röfleye rağmen kuvvetli ve ışıltılı saçlara sahip olmak için mutlaka düzenli kullanın.

8 – PARFÜMSÜZ DUŞ JELLERİ

Duş jeli hassas bir konu. Duşta su ile temas eden ve yenilenirken rahatlayan cildinize uygulayacağınız duş jeli; aroması ve içeriğiyle oldukça önemli. Özellikle alerjik bir yapınız varsa mutlaka sentetik renk, koku ve parfüm içermeyen bir ürün denemelisiniz. Cildi kurutmadan besleyerek temizleyen ve yoğun nemlendiren aromalı bir duş jeliniz mutlaka olsun.

9 – EL KREMİ

Kuru ve yıpranmış ellere yazın davetlerde boy gösteremezsiniz. Eller yaşınızı da ne kadar bakımlı biri olduğunuzu da en fazla belli eden organ, bunu bilmeyen yok. Gliserin ve zeytinyağı özleriyle beslenmiş bir kremle ellerinizi yumuşacık yapın. Hızlı emilen bir krem kullanın ki işlerinizi yapmanıza engel olmadan sıklıkla yineleyebilin. Zeytinyağının iyileştirici gücünden faydalanın.

10 – YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM MASKESİ

Saçlarımıza kış boyunca iyi davranmadık itiraf edelim. Berelerin, kapüşonların içinde kaldılar çoğunlukla. Renklerin parlak olup olmadığını kışın kasvetinde fark edemedik bile. Hemen kolları sıvayın ve saçlarınıza ışıltılarını geri kazandıracak temel bakımları yapın. Saçlarınızı onarmak ve yoğun bakım sağlamak için yıkadıktan sonra bir havlu yardımı ile suyunu alın ve kürü elinize döküp saçınıza dağıtın. 2 dakika beklettikten sonra durulayın. Farka çok şaşıracaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.