Vipbakim

Dirseklerdeki Siyahlık Nasıl Giderilir?

Dirseklerdeki Siyahlık Nasıl Giderilir?

Gerek normal şartlarda olsun gerek ise de farklı sebeplerden kaynaklanan nedenlerden dolayı olsun, dirseklerimizde meydana gelen siyahlıklar biz kadınları oldukça huzursuz etmektedir. Özellikle de yaz aylarında kısa kollu veya askılı giydiğimiz zaman büyük bir titizlikle kollarımızı herhangi bir masaya koymuyor olsak bile; bir yerde muhakkak denk geldiğini göreceğiz ve bu durumda bizim canımızı oldukça sıkacak gibi gözüküyor. Dirseklerdeki siyahlık nasıl giderilir sorusuna cevap aramadan önce nedenlerine bakacağız.

Dirseklerdeki Siyahlığın Sebebi Nedir?

Gerek vücudumuzun gerek ise de saçlarımızın aslında ne kadar neme ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Özellikle de son zamanlarda havalarında göstermiş olduğunu etkiye baktığımız zaman, neme biraz daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu görebiliyoruz. Atladığımız bir konu ise; dirseklerimiz. Nasıl ellerimizin neme ihtiyacı var ise; aslında dirseklerimizin de bir o kadar neme ihtiyacı olduğunu unutuyoruz ve bu nedene bağlı olarak dirseklerimizde siyah oluşumu meydana geliyor. Gerek masaya koymaktan gerek ise de kışın çatlamadan da siyahlıkların meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bir diğer sebebi ise; dirseklerde yağ bezesi bulunmamasıdır ve bu bakımdan neme ihtiyaç duymasıdır.

Dirsek Siyahlığı Nasıl Giderilir?

Neme ihtiyaç duyan bölge zamanla nemsiz kaldığı için rengi dönüşecektir. Bu ellerimiz içinde geçerli olmaktadır, soğuktan çatlayacak ve eski halinden eser kalmayacaktır. Sadece nemlendiricilerle değil, doğal bakım kürleri uygulayarak da bu kararmanın önüne geçmek mümkün olacaktır. Dirseklerde oluşan siyahlıkların hastalık olduğu konusu sürekli gündemde olan konular arasındadır ama böyle bir şeyin mümkün olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bitkisel Çözümler

  • Limon beyazlatma da en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapmanız gereken şey ise; haftada 2 kez dirseklerinizi limon ile 15’er dakika boyunca ovuşturmak olacaktır, bu sayede etkisini göreceksiniz.
  • 1 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı yoğurt ile neler yapabileceğinizi kendinizde görmelisiniz. Bu iki maddeyi karıştırarak dirseklerinize uygulayın ve kesin çözümlerden birisine kavuşmuş olun.
  • Bitkisel çözümler her zaman için çok daha başarılı olacaktır. 1 adet patatesi haşladıktan sonra püre haline getirin ve içerisine 1 yemek kaşığı balı ilave edin. Soğuduktan sonra krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve bu sayede dirseklerinize krem olarak uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.