Vipbakim

Doğal Vücut Nemlendiricisi Yapımı

Doğal Vücut Nemlendiricisi Yapımı

Cildinizin en doğal hali ile nemlenmesini istiyorsanız doğadan yararlanmalısınız. Kozmetik ürünlere avuç dolusu paralar harcamanıza gerek yok. Birçok ünlü vücutlarını nemlendirmek için  vereceğimiz doğal vücut nemlendirici yapımını uyguluyor.

 Doğal Vücut Nemlendirici Yapımı

  • Kayısı yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Portakal yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Nane yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Eşit miktarlarda fısfıslı bir şişeye veya kavanoza yağları ekleyin çalkalayın. Özellikle banyo sonrasında ya da gece yatarken nemlendiricinizi tüm vücudunuza yedirin. Cildiniz zaman içerisinde canlanacak ve doğal güzelliği kısa zamanda ortaya çıkacaktır.

Doğal Vücut Nemlendirici Yağlar ve Özellikleri

Kayısı yağı

Kayısı yağı cilde sürüldüğünde kadifemsi bir görünüm verir ve cildi canlandırıp tazeler. İçerisinde bol oranda A vitamini olduğundan cildin nemlenmesinde önemli etkiye sahiptir. Cildinizin yaşlanmasını istemeyenlerdenseniz kayısı yağını evinizden eksik etmeyin.

 

Portakal yağı

Yağlı ciltler için özellikle etkili bir yağ olan kayısı yağı cildi temizler, cildi rahatlatıp sakinleştirir. Selülit masajlarında kullanılan portakal yağı sivilcelerin kurumasını da sağlar.

 

Nane yağı

Selülit masajlarında özellikle kullanılan nane yağı baş ağrısı ve migrene birebir. Ödem söktürmede etkili olan yağ vücut nemlendirmek için etkili. Aromatik etkisi sizi sakinleştirecektir.

 

Badem yağı

Çatlaklarda ve cildi nemlendirip esnetmede etkilidir badem yağı. E vitamini açısından zengin olan badem yağı mineraller içerdiğinden cilt için gerekli bir yağdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.