Vipbakim

Duştan Sonra Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Duştan Sonra Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Özellikle Duştan sonra vücut bakımı en iyi ve etkili cilt bakımıdır. Banyo sonrasında gerçekleşen cilt bakımları konusunda en önemli etkenler, cildinizin temizlenmiş, yumuşamış ve gözeneklerinizin açılmış olmasıdır. Duş öncesi ve duş esnasındayken temizleme ve bakım nasıl yapılmalıdır bunlara değinmek istiyoruz.

Duş Alırken Cilt Bakımı

Duş esnasında peeling yapmanın çok faydalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Peeling için farklı kozmetik ürünlerinin olmasının yanında, en iyi ve sağlıklı peeling kese yapmaktadır. Bunu yaparken cildinizi tahriş etmemeli ve bu nedenle hafifçe kese yapmalısınız. Yüzünüz için peeling istiyorsanız, vücut keselerinden farklı özel yüz keseleri kullanabilirsiniz.

Peeling sonrasında yüzünüzü yıkama ve temizle jelleriyle temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Duş alırken vücudunuzda bitkisel vb. yağları kullanmamalısınız. Cildiniz kayganlaştığı gibi temizlenmesini de engelleyecektir. Duş esnasında yapabileceğiniz en sağlıklı işlemlerden birisi de gözeneklerinizi açmak olacaktır. Yaz mevsimi dışında sıcak suyu açıp bekledikten sonra buhar dolacak banyoda beklemeniz, gözeneklerinizi açmanızı sağlayacaktır.

Duş Sonrası Vücut Bakımı

Duş sonrası kirlerden arınmış ve gözenekleri açılmış bir cilde sahip oluyorsunuz. Gözeneklerin kolay bir şekilde kir ve yağ ile dolması duş sonrası cilt bakımı için önemli olmaktadır. Yüz bölgeniz yer alan açık gözenekleriniz kapanmadan yağ ve kir dolarsa siyah nokta oluşumuna sebep olabilir. Siyah noktaların, kalıcı ve geriye dönüşü zor bir etki bıraktığını da eklemeliyiz.

Bu nedenle banyo sonrası yüzünüzü tonik yardımıyla silmeli ve gözeneklerinizi sıkılaştırmanız gerekmektedir. Kozmetik firmalarının ürettiği toniklerden ziyade sizin kendi evinizde yapabileceğiniz doğal ev yapımı toniklerle gözeneklerinizi sıklaştırmanız mümkündür. Örnek vermemiz gerekirse, doğal maden suyu kendi başına harika bir toniktir.

Bunun yanında içerisine birkaç damla limon suyu eklemenizde sizlere şahane bir ev yapımı tonik kazandıracaktır. Ayrıca elma sirkesinin de, gözenekleri sıklaştırması için etkili bir tonik olabileceğini unutmamalısınız. Duş esnasında temizlenen cilt nemini kaybeder, gergin ve kurumuş olur. Bu nedenle Duştan sonra vücut bakımı için su bazlı kremler, bitkisel yağlar ve vücut kremi vb. sütleri ile nemlendirebilir, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ek olarak duş sonrası pirinç yağı sürmeniz, vücuttaki lekelerinizin azalmasını ve giderilmesini sağlamaktadır.

Sonuç;

Duş sonrası vücut bakımınız oldukça önemlidir. Hem öncesinde hem sonrasında gerekli bilgileri edinmenizin cildinize sağlıklı faydaları olacaktır. Duş esnasında doğal peeling yöntemlerini deneyebilirsiniz. Aromatik ve bitkisel yağlarla cildinize harika bir masaj yaparak cildinizi sevindirebilirsiniz. Bitkisel yağlarının mucizeleri azımsanamayacak ölçülerdedir.

Su bazlı ve nemlendirici kremler kullanmayı unutmamalı ve bu bağlamda kırışıklık kremlerinden de yararlanabilirsiniz. Gözeneklerinizin açılması, sizleri sağlıklı kıldığı gibi zararlı bakteri etkilerinden de kurtarmaktadır. Sağlığınız sahip olduğunuz her şeyinizdir. Bundan dolayı duş öncesi, esnası ve sonrasında cilt bakımlarınıza özen göstermeli ve sağlıklı bireyler olarak hayatın tadını çıkarmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.