Vipbakim

En Etkili 5 Vücut Sıkılaştırıcı Yöntem

En Etkili 5 Vücut Sıkılaştırıcı Yöntem

Vücudumuz kilo alıp verdikçe kendini salabilir ve çatlaklar oluşur, diriliğini kaybeder. Doğum sonrası hızlı kilo alıp vermek, düzensiz beslenme gibi etkenlerin hepsi vücudumuzu etkiler, bu etkilerden kurtulmak imkansız değildir.

Cildiniz çeşitli yolların düzenlenmesi ile tekrar eski haline dönebilir.  Fakat bu yöntemler sabır gerektirir ve çaba ister.

Hızlı kilo kaybedip almayın

Vücudumuz bu tarz hızlı değişikliklere ayak uyduramayabilir. İşte bu yüzden yeni haline alışmasına yardımcı olmak için zaman tanımamız gerekir. Yavaş yavaş ve emin adımlarla kilo vermek, gerekirse destek almak önemlidir.

Bilinçsiz bir şekilde alıp verdiğiniz kilolar cildinizin çatlamasına ve bir daha kendini toparlayamamasına neden olur.

Sıkılaştırıcı krem ve losyon kullanın

Cildimiz vitaminlerini kaybedebilir. Eski haline dönmesini istiyorsak ona vitamin A, vitamin E ve alore vera takviyesi yapmamız gerekebilir. Bu yüzden bu tarz vitamin içeren kremleri kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

lekesiz-ve-guzel-bir-cilt-icin-ne-yapmali

Cildinizi koruyun

Güneş ışınlarından ve klorlu sulardan uzak durmaya çalışın . Güneş ışınları ve klorlu sular cildinizi esnetebilir ve canlılığını yitirmesine sebep olabilir mutlaka güneşe çıkmadan önce yüksek koruyuculu kremler kullanın. Böylece yıpranmayan cilt kendini daha hızlı yenileyebilir.

Deniz tuzunun yararı

Deniz tuzunun yararını gözden kaçıracak değiliz. Bilim adamları deniz tuzunun cildi sıkılaştırdığını, kan akışını hızlandırıp sağlıklı, ışıltılı ve elastik bir cilde kavuşturduğunu söylüyorlar.  Haftada 3 defa banyoda uygulamanız yeterli olacaktır.

vucut-nasil-puruzsuz-olur

Nemlendirici kullanmaktan kaçmayın

Kilo verdikten sonra sıkılaşmanın bir diğer yolu cildinizi nemlendirmekten geçiyor .  Kolajen yapıyı artıran, sarkmayı engelleyen bir nemlendirici kullanmak büyük ölçüde yarar sağlar.

Bu kremler biraz pahalı olabilir fakat işe yaradığını gördükçe almaya değer olduğunu söyleyebilirsiniz. Tabi ki herkes de ise yaracak diye bir şey yok bu yüzden yine de çok fazla umutlanmayın. Bu kremleri cilt tipimizi araştırıp daha sonrasında en uygununu seçerek almakta yarar var.

En son olarak bütün bu bakımları yaparken egzersiz ve spor yapmayı atlamamak gerekir. Yoga ve pilates bu konuda sizi fazla yormadan sıkılaştırabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.