Vipbakim

En Etkili Deodorant Kullanımı

En Etkili Deodorant Kullanımı

 

Günümüz yoğun iş temposunda doğru ve etkili deodorant kullanımı çalışanlar için oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Günümüz yoğun iş temposunda ve hayat koşuşturmacasın da ter kokularını giderilmesi için kullanılan deodorantlar doğru ve etkili bir şekilde kullanıldığında oldukça faydalı olmaktadır. Çünkü İnsanların özellikle yaz ayların yoğun işleri arasında vakit ayırarak duş almaları oldukça zor olmaktadır. Burada en doğru yol deodorant kullanımı olmaktadır.

Etkili deodorant kullanımı bu aşamada son derece önemlidir. Çünkü yanlış deodorant seçimi ve kullanımı faydadan çok zarar getirecektir. Ter ve kötü kokuyu gidermek yerine terle karışık daha rahatsız edici bir kokunun oluşmasına neden olacaktır. Bu sebeple deodorant kullanımına oldukça önem verilmelidir.

Etkili Deodorant Kullanımından Önce Yapılması Gerekenler

  • İlk olarak deodorant uygulamasının yapılacağı bölgelerin kılların kesilmesi gerekmektedir. Çünkü terlemenin bu kıllar ile beraber deodorantın olumlu etkisini en aza indirmektedir.
  • Deodorant kullanılacak bölgenin temiz ve kuru olması gerekmektedir. Terli olan bölgele uygulanan deodorant ortaya daha kötü kokuların çıkmasına sebep olmaktadır Bu sebeple deodorant uygulamaların duştan sonra yapılması en doğru uygulanma şekli durumundadır. Deodorantlar en iyi etkiyi temiz ve kuru bölgelerde göstermektedir.
  • Gün içersinde deodorant tazelenmek istenirse terleyen bölgenin temizlenmesi ve kurulanması gerekmektedir. Aksi takdirde ikinci kez kullanılan deodorantlar kötü koku oluşturmaktadır. Kokuların karışması size fayda vereceğine zarar vermektedir.

Doğru Deodorant Kullanımı

Etkili deodorant kullanımı için öncelikli olarak kutu iyice sallanmalıdır. Çünkü içeriğinin iyice homojen hale gelmesi önemlidir. Deodorantlar uygun mesafeden sıkılmalıdır. Bu mesafe ise 15 cm olarak belirlenmiştir. Çok uzun süreli püskürtmelere sağlıklı değildir. En ideal olan püskürme süresi ise 2 saniye civarındadır. Eğer deodorant roll on uygulaması ile koltuk altına yavaş dairesel hareketlerle sürülmeli ve tüm koltuk altının kaplayacak şekilde bu sürülme devam ettirilmelidir. Deodorant kullanıldıktan sonra hemen giysiler giyilmemelidir. Çünkü beyaz lekeler olabilmektedir. Bu sebeple yaklaşık 3 dakikalık bir bekleme süresinden sonra giysilerin giyilmesi en ideal davranış biçimidir. Tüm bunlara dikkat edildiği zaman en etkili deodorant kullanımı gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.