Vipbakim

En Etkili Göğüs Büyütme Egzersizleri

En Etkili Göğüs Büyütme Egzersizleri

Göğüs büyütmenin egzersiz ile mümkün olduğunu daha önceki yazılarımızdan sizlere bahsetmiştik. Şimdi ise göğüs büyütme egzersizlerini sizlerle paylaşmaya geldi.

Top egzersizi: Bu işlem için bir sandalye ve bir küçük topa ihtiyacınız var. Sandalyeye dik bir şekilde oturun. Topu ellerinizin arasına alıp göğüs hizasında olacak şekilde (dirseklerinizi hafifçe kırabilirsiniz) egzersiz pozisyonun alın. Ellerinizin arasındaki topu bastırın. Kollarınızın öne doğru gergin olmasını sağlayın. Ellerinizi bu şekilde uzatıp birkaç saniye bu şekilde kalmaya çalışın. Sonra ellerinizi serbest bırakın hareketi 35 sefer tekrarlayın.
Uçuş egzersizi: Bu harekette karnınızın üzerine uzanın, bacaklarınızı gere bildiğiniz kadar gerin. Bu pozisyondayken kollarınızı yanlara açıp karın kaslarınızın mümkün olduğunca esnemesini ve gerilmesini sağlayın. Hareketin devamında göğüs ve kollarınızı yerden kaldırmayı deneyin. 5–10 saniye kadar bu şekilde kalıp tekrar yere uzanın. Göğüs büyütücü bu egzersizi 15 sefer tekrarlayın.
Yükselme egzersizi: Bu egzersiz için bir yastığa ihtiyacınız olacak. Temin ettiğiniz yastığı ayak bileklerinizin altına koyun sırt üstü uzanın. Vücudunuzun üst kısmını ellerinizin yardımıyla ayaklarınızın seviyesine gelinceye kadar kaldırın. Göğüslerinizin büyümesi için bu hareketi 20- 25 kez tekrarlayın. Unutmayın ki egzersizlerde kendinizi aşırı zorlanmayın. Yavaş yavaş arttırın.
Şınav çekin: yeni başlayanlar için oldukça başarılı olan bu hareket ile göğüs kaslarınızı ve arka kol kaslarınızı çalıştıracaksınız. Ayrıca hiç çalışmamış olan ön omuz kaslarınız aktif hale gelecek. Harekete geçmeden önce ellerinizi ve dizlerinizin üzerinde durun. Hareketin en önemli özelliği dirseklerin yana doğru bakmasını sağlayın. Kollarınızı dirseklerinizden büküp aşağı yukarı doğru inip çıkarak şınav çekin. Göğüslerinizin büyümesi için bu hareketi 15 kez tekrarlayın.
Daire çizin: set bir zemine sırt üstü uzanın. Bacaklarınız dizlerinizden bükülmüş bir pozisyon alın. Temin edeceğiniz 1 er litrelik dambıl veya buna elverişli mazemeyi elinize alın. Göğüs büyütücü asıl hareket olan ‘dambıl fly’ egzersizinize şimdi başlayabilirsiniz. Bu egzersiz için kollarınızın gergin ve havada yukarıdan aşağıya daire çizecek şekilde hareketi tamamlayın. Göğüs büyütücü bu hareket göğüs kaslarınızın tam olarak açılmasını sağlayıp göğüs saklamalarının önüne geçmiş olacaksınız.
Açıp kapayın: ellerinizde yine ağırlıklar olacak şekilde yerde dizlerinizin üzerinde durun. Vücudunuzun üst kısmının dik olmasına dikkat edin. Kollarınızı dirseklerden bükük şekilde ortada birleştirin. İki kolunuzu da yanlara doğru açın. Ardından ilk pozisyonunuza dönün. Göğüslerinizin büyümesini sağlayacak kapama hareketini aynı şekilde 15 sefer tekrarlayın.

Şınav hareketi: bu son harekette biraz zorlanabilirsiniz, kollarınız tamamen gergin bir şekilde şınav çekme pozisyonu alın. Vücut ağırlığınızın kollarda olacak şekilde düzenli bir nefes alıp vermeye dikkat edin. Şınav hareketini yaparken karın bölgenizin yere değmemesine özen gösterin. Yere 4-5cm kalıncaya kadar hareketi yapmaya çalışın. İlk zamanlarda bu şınav hareketinde kendinizi sımayın ancak, gün geçtikçe arttırın. Bu hareket sayesinde göğüs büyütücü hareketleri tamamlamış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.