Vipbakim

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım yapmak için oldukça fazla para harcıyoruz ve aynı zamanda da oldukça fazla vakit harcıyoruz. Aslında yaptığımız en büyük yanlışlardan birisi olduğunu pek de göremiyoruz. Evde yapmamız gereken bazı bakımlar olduğunu biliyoruz ve aynı zamanda yapılacak bakımların da sınırlı olduğunu da biliyoruz. Ama şöyle bir durum var ki; bazı cilt bakımları evde yapılacak kolay cilt bakımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde vücut bakımı da bunlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek duştan sonra gerek ise de duş esnasında oldukça etkili bakımlar olan bu bakımlar; hem sizi rahatlatacak hem de vakit kaybınızı engelleyecektir.

Evde Vücut Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • Deniz tuzunu hepimiz biliyoruz. Hatta denize gittiğiniz zamanlarda vücudunuzun daha pürüzsüz olduğunu ve aynı zamanda da kimi yaralarınızın da iyileştiğini görebilirsiniz. Deniz tuzunu aktardan rahatlıkla bulabilirsiniz ve duş esnasında vücudunuza peeling yaparak hem cildinizin yumuşamasını sağlarsınız hem de rahatlamasını sağlarsınız. Bu işlemi yaptıktan sonra ise ılık bir su ile duş alabilirsiniz.
  • Batıklardan hepimiz ne kadar şikayetçiyiz değil mi, özellikle de yazın geldiği şu zamanlarda onlardan kurtulmak istiyoruz. Banyoya girerken yanınıza alacağınız bir fincan şeker gerek batıkların gerek ise de ölü derilerin önüne geçecektir. Peeling şeklinde uygulayacağınız şeker, cildinizin tekrar ışıl ışıl olmasını sağlayacaktır.
  • Cildimizin gerek parlamasını gerek ise de sıkılaşmasını hepimiz isteriz. Özellikle de bebeksi dediğimiz o cilt tipi bizler için oldukça aranan bir cilt tipidir. Banyoya girmeden önce cildinize limon suyu sürüp yarım saat bekleyin. Çıktıktan sonra ise banyodan çıktıktan sonra; limonu koltuğunuzun altına sürebilirsiniz. Bu sayede hem koltuk altı kararmalarının önüne geçmiş olacaksınız hem de vücudunuzu kokusu geçecektir.

Sivilcelerden Şikayetçi Olanlar İçin Vücut Bakımı

Sivilcelerden hepimiz oldukça şikayetçiyiz ama bu durumun önüne geçmek mümkün. Limon ve elma sirkesi yardımıyla bu durumun önüne geçebilirsiniz. Eşit miktarda elma sirkesi ve limonun suyunu bir kapta karıştırın ve geceden cildinize pamuk yardımı ile pansuman yaparmış gibi uygulayın. Sabah ise ılık su ile durulayın. Bu karışımın faydası ise;

  • Sivilcelerin oluşumunun önüne geçer.
  • Limon sayesinde cildin eşit renk tonunda olmasını sağlar.
  • Cildinizi gerginleştirir.
  • Ciltte oluşan sivilce lekelerini giderici etki sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.