Vipbakim

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Doğal Vücut Bakım Önerileri

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Doğal Vücut Bakım Önerileri

Vücudunuzun bakımında doğallıktan yana olanlar, güzellik salonlarında vakit kaybetmek istemeyenler için önerilecek en güzel fikir evde doğal ürünlerle kendi vücut bakımlarını yapmaları yönünde olacaktır.

Kimyasalların cilde vereceği zararlardan kaçınanlar evde doğal vücut bakımı ile de amaçlarına rahatça ulaşabilmektedirler.evde-dogal-vucut-bakimi

Vücut Bakımında Bitkisel Banyolar

Günlük olarak tekrarlanan banyolar ile stresinizi bedeninizden söküp atmanız mümkündür. Sıcak su kaslarınızı gevşetip sinir sisteminizi yumuşatacak ve kan dolaşımınızı artıracaktır.

Bu yolla gevşeyen vücudunuz bakıma hazır hale gelecektir.

Tabi banyoda kullanacağınız bitkisel ürünler ve süt ürünleri ile vücudunuzdaki rahatlamayı daha da artıracağınız, vücudunuzun nemlenmesini sağlayacağınız, derinizin koruyucu etkisini güçlendireceğiniz de aşikârdır.

Bu şekilde yapacağınız tam bir banyoyu haftada 1-2 kez, 15-20 dakikalık bir süreçte uygulamanız doğal vücut bakımı için yeterli olacaktır.

dogal-cilt-bakimi

Hangi bitkisel yağlar kullanılmalıdır?

Cilt yapınıza göre hazırlayacağınız bazı karışımlarla yapacağınız tam bir banyo, cildinizin nem dengesini koruyarak bebek ışıltısında bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Küveti su ile doldurduktan sonra biraz süt içerisine karıştırılmış 5 damla okaliptüs yağını küvetin içine boşaltın.

Süt ile hazırlayacağınız karışımda cildiniz yağlı ise mayıs papatyası, civanperçemi, nane, atkuyruğu, lavanta yağı, ebegümeci çiçeği vs. herhangi birini kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise bu karışımlarda krema kullanmanız faydalı olacaktır.

banyoda-vucut-bakimi

Banyo Sonrası Yapılması Gerekenler

Banyo sonrasında yine cilt yapınıza uygun olarak belirlediğiniz bir nemlendirici losyon ile cildinize hafif dokunuşlarla masaj yapınız.

Bu masaj hem gözeneklerinizi açacak hem de vücudunuzda rahatlama sağlayacaktır.

Evde uygulayacağınız doğal vücut bakımı için haftada 1-2 kez, 15-20 dakikada yapacağınız bu uygulamalar ile ışıl ışıl bir cilde sahip olmanın tadını çıkarmanız son derece mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.