Vipbakim

Genel Hatlarıyla Vücut Bakımı Nasıl Olmalı?

Genel Hatlarıyla Vücut Bakımı Nasıl Olmalı?

Kalp, karın ve beyin gibi cildiniz de bir organdır. Aslında, vücudunuzdaki en büyük organdır, ancak cilt bakımını önemsemeyenlerde olmaktadır. Hiçbir problem yok, cildinizi pek düşünmüyorsunuz. Ancak cilt yapması gereken önemli bir iştir.

Cildiniz sürekli sizi koruyor. Cildiniz vücudunuzun enfeksiyonlarını tutar ve sizi hastalıktan korur. Ve cildinize bugün bakmak, kırışıklıklar ve hatta cilt kanseri gibi gelecekteki problemleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Temiz Cilt, Mutlu Cilttir

Cildinize bakmanın en basit yolu temiz tutmaktır. Ellerinizi temiz tutmak özellikle önemlidir, çünkü eliniz mikropları cildinize vücudun diğer bölgelerinde yayabilir.

Ellerinizi yıkarken, sıcak su kullanın. Ellerinizi ıslatın, sonra yumuşak bir sabunla köpürtün. Avuç içleri, bilekler, parmaklar altında olmak üzere her yere köpürmelisiniz. Durulayın, temiz bir havluyla iyice kurulayın ve işiniz bitti!

Ayrıca, duş aldığınızda çok sıcak olmayan su kullanmak isteyeceksiniz. Vücudunuzu temizlemek için hafif bir sabun kullanın. Kollarınızın altına ve kulaklarınızın arkasına unutmayın! Özellikle ergenlik çağına girerken yüzünüze dikkat edilmesi gerekir ve yüzünüzdeki cilt daha yağlı olur. Yüzünüzü ılık su ve hafif bir temizleyici ile günde bir veya iki kez yıkamanız iyi bir fikirdir.

Kuru, pul pul veya kaşıntılı cildiniz varsa, bir krem veya merhem kullanabilirsiniz. Bir nemlendirici seçerken çok fazla renk veya parfüm almadan birini seçin. Sivilce için endişeleriniz varsa, nörolojik bir nemlendirici arayın.

Sivilce ile yüzünüzü fırçalamanın onlardan kurtulmanın yolu olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak aslında, cildinizi nazikçe temizlerseniz, parmak uçlarınızı kullanarak temizleyin, sakın kaba bir bezle çıkarmayın. Sivilcelerle ilgili sorunlarınız varsa, hangi temizleyicilerin en iyi şekilde kullanılması konusunda doktorunuzla konuşun.

Cilt Bakım Ürünleri Alerji Yapabilir

Bazen yeni bir sabun veya cilt ürünü kullandığınızda cildiniz tahriş olabilir veya alerjik reaksiyon alabilirsiniz. Eğer döküntü bulursanız veya cildiniz kaşıntılı olursa; sıcak, kuru veya yanık hissediyorsa dikkatli olmanız gerekmektedir. Bir doktora görünmenizi tavsiye etmekteyiz.

vücut bakımı

Güneş Kremi Cildinize İyi Gelecektir

Herkesin ihtiyacı olan bir ürünü var: güneş kremi. Cildiniz doğal olarak karanlık olsa bile, yine de güneş kremi kullanmanız gerekir. Cildinizi güneşten koruyorsanız, güneş ışınlarını önlersiniz; bu da canınız üzer ve hasara yol açar. Güneş kremi, yaşlandıkça kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olabilir ve güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmasından kaynaklanan cilt kanseri riskini azaltabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.