Vipbakim

Gıdı Sarkması Neden Olur Gıdı Eritme Yöntemleri

Gıdı Sarkması Neden Olur  Gıdı Eritme Yöntemleri

Boyun bölgesi çenenin hemen altı gıdı bölümü olarak bilinmektedir.  Bu bölümde genetik nedenler ya da diğer etkenlerle sarkma olabilir.

Gıdı Sarkması Neden Olur 

Gıdı sarkması nedenleri  içerisinde en yaygın olanı yaş ilerlemesi, fazla kilolardır. Yaş ilerledikçe deride ciddi oranda sarkma olur. Bu sarkma olağan bir durumdur. İkinci olarak kilolar boyun bölgesini ve çene altını kalınlaştırabilir.  Kilosu çok olan kişilerde boynun altında ikinci tabaka olur ve bu durum yüz hatlarının dengesini değiştirebilir. Ayrıca nadiren de genetik nedenlerle görülebilir. yaşlılık ya a kilo olmamasına rağmen gıdı görülmesi muhtemeldir.

Gıdı Sarkması Nasıl Önlenir

Gıdı eritme yöntemleri  konusuna gelince birçok kişi estetik merkezine gidebilmekte ya da kilo vererek kendiliğinden yok olmasını sağlayabilmektedir. Bazı kişiler de bitkisel çözümler bulabilmektedir.

  • Yumurta akı ile çözüm yöntemine göre protein açısından zengin yumurta akı, cildi sıkılaştırır ve aşağı doğru sarkmaları engeller. Ayrıca gözenekleri sıkılaştırıcı bir etki gösterir. Rutin kullanımı ile ölü hücrelerin kalkmasını sağlar. 2 yumurta akı, 1 kaşık süt, bir kaşık bal, bir damla nane yağı, bir kaşık limon suyu kullanılmalıdır. Hepsi bir kaba konduktan sonra yüz, boyun ve çeneye uygulanır. Yarım saat üzeri kapatılıp beklenir. Sonra da ılık suyla temizlenir. 15 günde bir yenilenir.
  • Buğday tohumu yağı ile gıdı sarkması engellenebilir. B vitamini açısından güçlü olan bu yağ, mineral açısından da eğey zengindir. E vitamini çene altındaki yağın hareketini sağlar. Yaşlanmayı önlemek için sıkılaştırıcı bir etki yapmış olur. Avuç içine buğday tohumu yağı alınır ve sonra boyun dip kısmına konulur. Yukarı doğru hareket ettiriliğ yedirilir. 20 dakika kadar masaj yapılır.
  • Şekersiz sakız çiğneme, gıdı yok etmek için etkili yöntemlerdendir. Bu işlem olan gıdıyı tam gidermese de oluşmasını engelleyebilir. Yani çene altı kaslarınızı daha iyi çalıştırmaktadır.
  • Kakao yağı gıdı sarkmasına çözümler içinde en etkili olanlardandır. Yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği sayesinde cildin yaşlanma hızını yavaşlatır. 1-2 tatlı kaşığı kakao yağı bir ya da iki dakika kadar bir kap içinde ısıtılır. Daha sonra boyun ve çene bölgesine uygulanır. Sürülmesi sırasında baş parmak geriye doğru hareket ettirilip sürülür. her gece yaklaşık 15-20 dakika uygulanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.