Vipbakim

Daha Sıkı Ve Dik Göğüsler İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler

Daha Sıkı Ve Dik Göğüsler İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler

Göğüs Sarkmaları ; Göğüslerin yaş ilerledikçe ve zaman geçtikçe diri ve canlı görünümünü kaybederler. Özellikle görünüşüne fazlaca önem verenler için bu durumun can sıkıcı olması çok normal. Göğüs şeklimizde vücudumuz gibi günlük yaşantımızla şekilleniyor. Doğum yapmak, hızlı kilo alıp vermek, spor yapmamak ve yanlış yapılan hareketler kimi bayanların göğüslerinin hızlıca sarkmasına neden oluyor. Bu kişiler mutlaka dolgulu sutyen takarlar ve kendilerine hiçbir kıyafeti yakıştıramazlar. Eğer sizinde canınızı sıkan küçük sarkık göğüsleriniz varsa fitness hocalarının tavsiye ettiği hareketleri mutlaka hayatınıza yerleştirin. Eğer bu tip sorunlarınız yoksa ve hayatınız boyunca canlı ve diri göğüslere sahip olmak istiyorsanız bu hareketlerle göğüslerinizin güzelliğini yıllarca koruyabilirsiniz.

 

Göğüs Sarkmaları için Egzersizler

Göğüs Sarkmaları için Yarım Şınav 

Ellerinizin ve dirseklerinizin üzerinde durun ve dirseklerinizi yana doğru açın. Kollarınızı kullanarak yana doğru açın ve yukarı aşağıya eğilip kollarınızın üzerinde hareket edin. Bu hareketi ilk etapta 5 gün geçtikçe 2 şer arttırıp sayınızı çoğaltın. Şınav çekerken dikkat etmeniz gereken nefestir. Doğru nefes alıp vermeye gayret edin. Bu hareketi yaptığınızda kol kaslarınız göğsünüz ve ön omuz kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

 

Göğüsleri Toparlamak için Açma Kapama Hareketi

Yere diz çökün ve dambıl varsa ya da su şişesi elinize alın ve ağırlıkları iki yana açıp tekrar kapatın. Kollarınız dirseklerinizden bükülmüş şekilde olmalı. Açıp kapama hareketini 10 ile başlayın. 5’er beşer günden güne arttırın. Göğüs kaslarınızı çok iyi çalıştıracak.

 

Göğüsleri Dikleştirmek için Daire Çizme Hareketi

Yere dümdüz uzanın ayaklarınızı dirseklerinize kadar çekin. Elinize aldığınız ağırlıklarla daireler çizmeye başlayın. İki elinizde eşit şekilde daire çizsin. 10 daire çizme hareketi ile başlayın. Bu hareket kol kaslarınızı ve göğüs kaslarını çalıştırıp göğüslerin dikleşmesini sağlıyor.

 

Göğüs Sarkmaları için Omuz Şınavı

Yukarıda uyguladığımız yarım şınav çekmenin şimdi biraz zorunu yapacağız. Kollarınız dimdik yere uzatın ayaklarınızı parmak uçlarınıza kadar kaldırın kollarınızla kendinizi aşağıya yukarıya kaldırın. Vücudunuzun ağırlığı kollarında olsun. Karnınız yere hiç değmesin vücudunuzun zorlandığını hissedin. Yine 5 hareketle başlayın ve günden güne arttırın.

Bu hareketlerin hepsi göğüslerinizi toparlayacak ve sarkmaları engelleyecek. İhmal etmeden bu hareketleri her gün uygulayın. Gün içinde 10 dakikanızı almayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.