Vipbakim

Güneş yanıkları ve istenmeyen bronzluklar için basit tarifler

Güneş yanıkları ve istenmeyen bronzluklar için basit tarifler

Daha yaz sıcakları başlamadan hepimiz kendimizi kızgın kumlara atma hayalleri kurarız. Ama cilt kararması, kızarıklıklar ve güneş yanıklarını genelde atlarız.

En iyi güneş kremini kullanmanız bile, özellikle yüzünüzde oluşacak rahatsızlık verici güneş yanıkları ve kızarıklıklardan kaçınmanıza yetmeyecektir. Ama bu basit güzellik tüyoları ile bu problemlerin üstesinden gelmeniz mümkün.

Aloe Vera Jel: Güneş yanıkları için en mükemmel ferahlatıcı, taptaze bir aloe vera yaprağından çıkarabileceğiniz jel olacaktır. Bu jeli güneşten yanmış bölgeye uygulayın ve kuruduktan sonra durulayın. Birkaç gün bu uygulamaya devam edin.

Nohut Unu: Nohut unu (Besan) istenmeyen bronzluklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Biraz nohut ununu, birkaç damla limon suyu ve lor ile karıştırmanız yeterli. Yüzünüze ve vücudunuzun diğer bölgelerine uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. 10 gün boyunca bu uygulamayı yaparak istenmeyen bronzluklardan sağlıklı bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Bal ve Limon: Bir çay kaşığı limon suyunu, bal ile karıştırın ve güneş ışınlarına maruz kaldıktan hemen sonra yüzünüze sürün. Bu karışım ciltteki kararmalar ve kırmızılıkları hatırı sayılır oranda azaltacaktır.

Buz Küpleri: Buzu sadece içeceklerinizi soğutmakta kullanıyor olabilirsiniz, ama güzellik için de oldukça etkilidirler. 1 ölçek süt ile 3 ölçek suyu dondurun. Oluşturduğunuz buz küplerini bir bez ile sarıp yüzünüzü ovalayarak, güneş yanıklarının iyileşmesini hızlandırabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi: Taze zerdeçal tozu ve sütü karıştırarak yapacağınız bu maskeyi, inatçı bronzluklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.